Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men: Consequences » Avengers vs. X-Men: Consequences #5

Avengers vs. X-Men: Consequences #5

Postacie
Zapowiedź

BRAK

Cytat

Cyclops: "Hated. Feared. And saving the world. Tell me what's changed."

Streszczenie

Magneto, Magik i Danger oglądają plany więzienia, w którym przetrzymywany jest Cyclops. Eric pyta, czy się nie rozmyśliły – uwalniając Scotta przestaną być zbiegami, zostaną rewolucjonistami. Illyana i Danger są gotowe.

Chicago. W zaułku Captain America, Scarlet Witch, Thor, Spider-Woman, Captain Marvel i Wolverine odnajdują Hope. Lokalizujący czar Wandy wskazał na to miasto, a do konkretnego zaułka doprowadził ich węch Logana. Avengers zaczynają przekonywać dziewczynę, że większe szanse na znalezienie Cable'a będzie miała z zasobami Mścicieli. Nie mogą jednak rozmawiać dłużej, bo dostają meldunek o ataku na więzienie. Na odchodne Cap radzi, by Hope wróciła do domu. Ruszają do akcji.

20 minut wcześniej. Przywołane z Limbo monstra burzą mury więzienia. Scott nonszalancko czeka na oswobodzenie. Danger zdejmuje mu blokujące moce oprzyrządowanie. Wykonała swój obowiązek, od tej chwili sama będzie sobie panią. Cyclops życzy jej powodzenia. Magik chce ich teleportować w bezpieczne miejsce, ale Summers chce zrobić coś jeszcze.

W bloku dla ludzi odnajduje zbirów, którzy zadźgali Jake'a. Jest zdania, że ten karcer jest dla nich za dobry. Magik odsyła ich do Limbo.

Scott znajduje naczelnika. Wykrzykuje mu w twarz, że skoro jego firma jest głucha na etykę i moralność, to dotrą do nich argumenty ekonomiczne. Zrównają to więzienie z ziemią i wypuszczą wszystkich przetrzymywanych. Koszt odbudowy i ponownego złapania na pewno da im do myślenia. A by postawić kropkę nad "i", Danger zostawi coś naczelnikowi.

Teraz. Avengers lądują, ale jest za późno. Więzienie jest opustoszałe. Wśród gruzów Wolverine odnajduje naczelnika z wielką blizną w kształcie litery "X" na twarzy. Mężczyzna ma list adresowany do Logana.

W liście Scott pisze, że w pełni popiera szkołę prowadzoną przez Logana. Podczas gdy Wolverine będzie przygotowywał młodzież na lepsze jutro, on będzie starał się, by to lepsze jutro nadeszło. Zamienili się rolami.

Hope wraca do domu. Na ścienia odnajduje karteczkę od Nathana. Wygląda przez okno i na dachu obok widzi mężczyznę, którego uważa za swego ojca. Cable zapewnia, że zawsze będzie ją chronił.

Magik i Magneto czekają, aż Cyclops przebierze się z więziennego kombinezonu. Eric ostrzega, że jego ucieczka rozwścieczy wielu. Scott odpiera, że to nic nowego – nienawidzą ich, boją się ich, podczas gdy oni ratują świat. Dokładnie tak, jak dotychczas.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men: Consequences #5 Avengers vs. X-Men: Consequences #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.