Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #20

Daredevil vol. 3 #20

Postacie
Zapowiedź

• Najnowsze zagrożenie Coyote, nie jest tym, co przypuszczał Matt.
• Powiedz do widzenia Nowemu Jorkowi, Matcie Murdock.

Cytat

Daredevil: "Why go all locked-room mystery with the killings? Why the theatrics? Why not just 'port them to the bottom of the Atlantic?"
Coyote: "Only you would have to ask. Because I'm trying to instill fear."

Streszczenie

Kryjówka Coyote'a gdzieś pod ziemią. Zauważywszy, że teleporter stał się gadatliwy, Daredevil próbuje wyciągnąć o niego jak najwięcej informacji, pytając, czy wraz ze zmianą imienia postanowił przejąć kontrolę nad handlem narkotykami, ten przyznaje więc, że nadal w gruncie rzeczy jest pracownikiem do wynajęcia, choć ma jeden własny projekt. Wyjaśnia, że jako, że może zdobyć wszystko, co zechce, działa dla samej zabawy. Obecnie pracuje dla kartelu narkotykowego New Juarez z Meksyku, którym pomógł w otwarciu linii zaopatrzenia do Nowego Jorku. Tym samym zapewnił kartelowi wystarczającą siłę, by ten mógł zacząć eliminować konkurencję. Gdy DD pyta, czemu zabijał on nowojorskich baronów na tak wymyślne sposoby, Coyote wyśmiewa pytanie, stwierdzając, że chce wzbudzić wśród innych strach. Śmiałek pyta, czy to dlatego droczył się z nim, zamiast go zabić, ten odpiera jednak jedynie, że takie było jego zadanie. Następnie podnosi jego głowę, by pokazać mu jego osobisty projekt, wyjaśniając, że handel ludźmi jest najlepiej rozwijającym się i najbardziej obok narkotyków dochodowym "biznesem" na rynku. Dzięki swoim mocom nie ma problemu z transportem, musiał jednak znaleźć sposób, żeby zmusić niewolników do posłuszeństwa. Gdy Daredevil słyszy niedający się określić dźwięk, łotr teleportuje wór mięsnych kawałków i, otworzywszy drzwi do pewnego pomieszczenia, rzuca garść karmy zamkniętym tam głowom swoich niewolników, "odciętych" od reszty ciała tak, jak Śmiałek.

W Nowym Jorku Kirsten McDuffie wchodzi do gabinetu swego przełożonego, prokuratora generalnego Cyrusa Bargera, gdzie są już komisarz policji i jeden z senatorów. Kobieta informuje go o zagrożeniu, które może stanowić Daredevil, Barger jednak wskazuje na umieszczony w Internecie artykuł o jej związku z Mattem Murdockiem i bagatelizuje sprawę.

Ciało Daredevila, uwolniwszy się z kajdanek, zaczyna przemierzać jaskinię, w której się znajduje, kierując się szumem maszynerii,która, jak zgaduje, napędza obroże teleportacyjne. Coyote zauważa jednak, że skupiony heros przestał się odzywać i zaczyna szukać jego ciała, znajdując go w momencie, w którym pociąga on za jedną z dźwigni. W następnej chwili ciało znika, zjawiając się z powrotem na swoim miejscu – czyli bezpośrednio pod głową Śmiałka. Heros chwyta swoją obrożę i zakłada ją na łotra, wytwarzając tym samym teleportacyjne sprzężenie zwrotne, które go powala. Wtedy jednak zauważa zasilanie maszyny – uwięzionego Spota. Pyta, kim w takim razie jest Coyote, nim jednak zdąży się dowiedzieć, obaj zostają zaatakowani przez uwolnionych więźniów.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #20 Daredevil vol. 3 #20 Daredevil vol. 3 #20 Daredevil vol. 3 #20 Daredevil vol. 3 #20 Daredevil vol. 3 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.