Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #17

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #17

Postacie
Zapowiedź

• Kiedy naród jest w trakcie wojny, młody Spider-Man musi odbyć swoją służbę jako bohater.
• Sekret łączący Milesa Moralesa i Spider-Woman ujawniony?

Cytat

Spider-Man, do Spider-Woman: "There's something weird with you and me!! What is it? You know something about me that I don't! What is it?? What's our connection?"

Streszczenie

Gdzieś w Wyoming. Słońce zachodzi malowniczo nad równiną, przez którą wlecze się Spider-Man. Po horyzont brak jest śladów ludzkiej działalności. Nagle, nad głową chłopaka przelatuje śmigłowiec S.H.I.E.L.D. Piloci nie widzą go jednak, a on nie ma już sieci. Chce do domu.

4 godziny wcześniej, Helicarrier One unoszący się nad Wyoming. Hawkeye daje gadkę motywacyjną agentom S.H.I.E.L.D., Ultimates (wsród których jest Spider-Man) oraz Susan Storm. Następnie przydziela kolegom zadania. Spider-Woman jest wybitnie niezadowolona z tego, że ona i Spider-Man mają na polu bitwy współpracować. Nie ma jednak szansy się wykłócać, bo starcie z siłami Hydry właśnie się rozpoczęło.

3 godziny wcześniej, Brooklyn. Ojciec Milesa siedzi z innymi aresztowanymi zamknięty w wozie S.H.I.E.L.D., mknącym po ulicach Nowego Jorku. Nagle samochód dachuje. Drzwi otwierają żołnierze Hydry i przepraszają za wertepy. Wypuszczają uwięzionych. Na ulicy Jefferson widzi, że Hydra trzyma na muszce agentów S.H.I.E.L.D., którzy ich eskortowali do aresztu. Żołnierzy Hydry zwraca Jeffersonowi wolność, ale proponuje też, by się do nich dołączył. Ten waha się, zatopiony w myślach, z których wyrywa go wystrzał. Właśnie jeden z agentów S.H.I.E.L.D. został zastrzelony.

Wyoming. Miles czuje się na polu bitwy lekko zagubiony, a fakt, że Spider-Woman cały czas próbuje go namówić do ewakuacji, wcale nie pomaga. Chłopakowi udaje się unieszkodliwić kilku opancerzonych agresorów, ale zamiast słowa pochwały znów słyszy z ust Jessici inwektywy. Chłopak ma tego dość i domaga się, by dziewczyna powiedziała mu, dlaczego tak się zachowuje w stosunku do niego. To znaczy, jak tylko rozprawią się z kolejną falą ludzi Hydry.

Brooklyn. Mama Milesa próbuje dostać się do swojego domu, ale przecznica jest odgrodzona od reszty miasta kordonem policji. Kobieta legitymuje się, mówi o tym, że szuka męża i syna. Prosi, by ją przepuszczono. Wreszcie jeden z agentów uzyskuje z dowództwa zgodę na zniesienie blokady.

Rio wpada do mieszkania. Odnajduje w nim zatopionego we własnych myślach Jeffersona, siedzącego na sofie z karabinem na kolanach. Przestraszona kobieta chce wiedzieć, co się stało i skąd jej mąż wziął broń.

Wyoming. Spider-Woman ucieka się do przekupstwa, by skłonić Milesa do ucieczki w bezpieczne miejsce. Ten chce wiedzieć, o co jej chodzi, ale wtedy na polu bitwy pojawia się prezydent – Captain America – i większość sił wroga zaczyna się koncentrować na nim. Miles łapie się siecią do jednego z atakujących Capa War Machine'ów na usługach Hydry. W powietrzu potrącają Giant Woman, by wreszcie rozbić się daleko za strefą działań wojennych. Miles traci przytomność.

Kiedy się budzi, słońce już zachodzi, a wokół nie ma żywej duszy.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #17 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #17 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #17 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #17 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #17 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #17 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #17 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.