Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #34

Uncanny X-Force #34

Uncanny X-Force #34

"Final Execution" Part 10 "From the Cradle to the Grave"

Postacie
Zapowiedź

• X-Force przeprowadzają atak na Bractwo, ale w ich szeregach panuje niezgoda.
• Genesis stawia czoło prawdzie o Apocalypsie i jego przeznaczeniu!

Streszczenie

Daken z satysfakcją obserwuje działania Evana. Jego plan idzie świetnie. Teraz Shadow King przejmie kontrolę nad Apocalypse'em. Z nim będą mogli zniszczyć świat i wszyscy się dowiedzą, że to wina Wolverine'a i jego drużyny. Jednocześnie mutant obserwuje jak jego ojciec próbuje wydostać się z zalanej komory. Niestety nie idzie mu najlepiej i powoli traci przytomność.

Psylocke błąka się po korytarzu bazy. Nadal nie pamięta kim jest. Ostatecznie udaje jej się przełamać mentalną blokadę i wszystko do niej wraca. Wówczas natyka się na Omega White, który niesie na rekach ciało swojego brata. Nazywa kobietę morderczynią. Poprzysięga zemstę.

E.V.A. łapie Nighcrawlera. Ten próbuje się wytłumaczyć. Planował pomóc drużynie jak tylko upora się z Blobem. E.V.A. nie daje się przekonać. Mimo kilku teleportacji jej przeciwnika, udaje jej się przebić elfa. Zrezygnowany mutant ucieka.

Skinless Man ucieka przez Evanem. Dociera do pomieszczenia, gdzie trzyma ciało Fantomexa, oraz w specjalnym słoju – jego serce. Próbuje przekonać chłopaka, że jest jeszcze szansa na przywrócenie Jean Philipe'a do życia. Kiedy chłopak sięga po organ, złoczyńca niszczy słój wraz z zawartością. Zadowolony z siebie próbuje uciekać. Nie zauważa Deadpoola, który mieczem przebija mu szyję. Zrozpaczony Evan nie może zrozumieć nienawiści i zła, które go otacza. Zaczyna emanować z niego potężna energia.

Cała baza zaczyna się walić. Daken próbuje uciekać helikopterem, ale za nim do niego dobiega, zawala się dach. W tym samym czasie Shadow King próbuje znaleźć jakieś wyjście wśród płomieni. Spotyka Omega White, ten jest wściekły. To przez Farouka Psylocke uciekła. Jego moc polega na konsumowaniu psychicznej energii i zaczyna pożywiać się przestępcą. Okazuje się, że kontroluje go Psylocke. Kiedy Omega pożera już całego Shadow Kinga, Betsy obezwładnia go swoim psionicznym ostrzem. Ma zamiar z jego ciała zrobić więzienie dla jej przeciwnika.

Deadpool reanimuje Wolverine'a. Po zastosowaniu techniki usta-usta Logan odzyskuje przytomność. Każe Wade'owi odszukać resztę i się ewakuować. On zajmie się swoim synem oraz Evanem.

Chłopak właśnie napotyka Psylocke. Kobieta próbuje go uspokoić, ale ten ją odtrąca. Okazuje się, że to Mystique. Przed śmiercią ratuje ją Nighcrawler, który teleportuje ją w bezpieczne miejsce.

Daken wygrzebuje się z gruzów. Czeka już na niego Wolverine. Zaczyna się pojedynek. Logan stara się opanować, tak aby złość nim nie owładnęła. Chce być świadom swoich czynów. Nie można jednak tego powiedzieć o jego synu. Wolverine widzi tylko jedno rozwiązanie. Udaje mu się powalić Dakena, a następnie zaczyna topić go w kałuży. Wyobraża sobie jak mogłoby się potoczyć ich życie, gdyby miał możliwość go wychowywać. Niestety teraz nie ma już innego wyjścia.

Po kilku minutach jego syn nie żyje. Bierze jego ciało w ramiona i zaczyna go opłakiwać. Odnajduje go Evan, który stara się go pocieszyć. Nie było innego wyjścia. Zjawia się Sabretooth, który zaczyna jechać po Loganie. Widać, że czerpie z tej sytuacji sporo satysfakcji. Genesis nie wytrzymuje i zaczyna okładać złoczyńcę. Logan powstrzymuje go. Nie warto iść tą drogą. Creed wykorzystuje to wahanie i ucieka. Wolverine traci przytomność. Chłopak podnosi go i zabiera na statek, gdzie jest już reszta drużyny.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #34 Uncanny X-Force #34 Uncanny X-Force #34 Uncanny X-Force #34 Uncanny X-Force #34 Uncanny X-Force #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.