Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #33

Uncanny X-Force #33

Uncanny X-Force #33

"Final Execution" Part 9 "The Father Who Must Be Killed"

Postacie
Zapowiedź

• X-Force przeprowadzają atak na Bractwo, ale w ich szeregach panuje niezgoda.
• Genesis stawia czoło prawdzie o Apocalypsie i jego przeznaczeniu!

Streszczenie

Wolverine ma koszmar o tym, jak Evan ostatecznie poddaje sie swojemu dziedzictwu. Kiedy się budzi odkrywa, że jest przywiązany do krzesła. Naprzeciwko niego siedzi Daken. Przywódca Brotherhood zaczyna wypominać ojcu hipokryzję. Przez całe życie udaje bohatera, a mimo to nie raz posunął się do morderstwa. On zaakceptował swoją naturę mordercy i z tego powodu ojciec go nienawidzi. Logan odpiera, że nie czuje nienawiści. Jest mu szkoda syna, którego kocha. Chłopak zaczyna wypominać ojcu jego nieobecność w jego życiu. Często zastanawiał się, jaki by był, gdyby jego tata był z nim, pokazał jak jeździć na rowerze, jak się golić itp. Wolverine przeprasza go.

Omega Black znęca się nad ledwie żywym Deadpoolem. Chce zemścić się na nim za śmierć swoich rodziców. Zabawę przerywa wiadomość od Dakena. Kobieta ma przyprowadzić do niego Evana.

W przestrzeni astralnej Psylocke i Shadow King toczą pojedynek. Betsy udaje się powalić przeciwnika, ale waha się przed zadaniem ostatecznego ciosu. Postanawia ponownie uwięzić go w swoim umyśle. Farouk wykorzystuje jej wahanie i zadaje zdradziecki cios. W normalnym świecie Psylocke odzyskuje przytomność, jednak kompletnie nie pamięta kim jest.

Blob przychodzi do podwodnego akwarium. Wzywała go tu Mystique. Jednak czeka tu na niego tylko Nightcrawler. Rozpoczyna się walka. Miecze Kurta nie robią krzywdy przeciwnikowi i zostaje on ciśnięty na szklaną ścianę. Ta zaczyna pękać i przez dziurę do środka dostaje się rekin. Darkholme teleportuje go do wnętrza Freda. Ryba zaczyna zjadać złoczyńcę od środka. Kurt z zadowoleniem obserwuje jego powolna agonię. Kiedy jest już po wszystkim zjawia się E.V.A. Nightcrawler odpowie za swoją zdradę.

Daken postanawia zakończyć rozmowę. Wrzuca ojca do komory, która powoli zalewana jest wodą. Jedyną metodą na zabicie Logana jest utopienie go, co spowoduje śmierć mózgu z powodu braku tlenu. Omega Black przyprowadza Evana. Daken chce, aby chłopak widział, jak Wolverine umiera, oraz aby jego ojciec umierając widział jak on będzie bił dzieciaka.

Chwilę później Omega Black przyprowadza do celi Deadpoola poobijanego Genesisa. Ten po chwili z trudem się podnosi i nie widząc innego wyjścia zakłada kostium Apocalypse'a.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #33 Uncanny X-Force #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.