Avalon » Serie komiksowe » All-New X-Men » All-New X-Men #1

All-New X-Men #1

Postacie
Zapowiedź

• Oryginalni uczniowie Profesora X - Cyclops, Marvel Girl, Iceman, Angel i Beast - trafiają z przeszłości do teraźniejszości.
• To co znajdują - obecna sytuacja ich odpowiedników i stan marzenia Xaviera - jest dalekie od ich wyobrażeń.
• Jak zareagują współcześni X-Men na to, że ich przeszłość szturmuje teraźniejszość?

Cytat

Beast podczas ataku mutacji: "I don't know how much time I have left. I will not take my own life. I will fight to the end."

Streszczenie

Szkoła imienia Jean Grey. Beast przeżywa atak nadciągającej mutacji. Jest to dla niego wielce bolesne doświadczenie, mutant boi się, iż nie przeżyje kolejnej już zmiany. Hank modli się, aby zdążył jeszcze przed śmiercią zrobić coś wartościowego, jak choćby uczynienie Ziemi miejscem dobrym dla mutantów.

Australia. Młoda mutantka podczas stresowej sytuacji manifestuje swoją moc - zatrzymuje czas w całej okolicznej dzielnicy. Kiedy w końcu udaje jej się cofnąć to co zrobiła, policja traktuje ją jako terrorystkę. Z opresji ratują ją Emma Frost, Cyclops i Magneto. Scott chce pomóc dziewczynie panować nad mocami i chcą, by dziewczyna pomogła im uczynić świat przyjaznym dla mutantów.

Szkoła imienia Jean Grey. Ororo, Bobby i Kitty oglądają jak Scott i jego towarzysze rozbrajają policjantów w Australii. Nigdy nie spodziewali się, że Summers skończy w ten sposób.

Michigan. Posterunek policji. Policja agresywnie przesłuchuje młodego chłopaka, który wskrzesił swoją koleżankę. Z opresji ratuje go Cyclops i Magik. Odchodząc Cyke wypowiada się do kamery, licząc, iż mutanci usłyszą jego słowa. Tłumaczy, iż każdy mutant jest członkiem elity, częścią gatunku, który powinien być wolny, a nie tłamszony przez ludzi. Każdy mutant należy do grupy X-Men, a jej członkowie trzymają się razem.

Szkoła. Munroe, Pryde i Drake kłócą się, co powinni zrobić z Summersem. Storm nie chce wojny domowej między mutantami. Bobby mówi, iż dalej nie może uwierzyć w to co robi Cyclops. Dodaje, że gdyby młody Scott spotkał swoją starszą wersję, spoliczkowałby go. Beast podchwytuje pomysł.

Przeszłość. Hank McCoy chce opuścić mury uczelni. Wtedy pojawia się Beast z teraźniejszości i prosi Summersa, McCoya, Grey, Drake'a i Worthinghtona o pomoc. Chce, w teraźniejszości, powstrzymać Cyclopsa przed zniszczeniem gatunku mutantów.

Autor: redevil

Galeria numeru

All-New X-Men #1 All-New X-Men #1 All-New X-Men #1 All-New X-Men #1 All-New X-Men #1 All-New X-Men #1 All-New X-Men #1 All-New X-Men #1 All-New X-Men #1 All-New X-Men #1 All-New X-Men #1 All-New X-Men #1 All-New X-Men #1 All-New X-Men #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.