Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers vol. 2 » Dark Avengers vol. 2 #183

Dark Avengers vol. 2 #183

Dark Avengers vol. 2 #183

"The End Is the Begginning"

Postacie
Zapowiedź

• Pożegnaj się z Ghostem, Centuriosem, Man-Thingiem i resztą!
• Jeff Parker i Neil Edwards szykują serii zupełnie nowy kierunek!

Streszczenie

Ludzie cieszą się, że Avengers ponownie uratowali świat. Nie wiedzą, że tym razem to dzięki Thunderbolts nadal żyją. Ci właśnie zbierają się przed pałacem w Sharzjadzie. Udało im się dodatkowo pochwycić wszystkich Dark Avengers. Ci próbują się uwolnić, ale pilot sterujący nanitami wystarczy, aby ich powstrzymać. Sultan wydostaje się z pod gruzów. Musi się teraz wyleczyć i odzyskać siły, ale poprzysięga zemstę na USA. Luke próbuje się tłumaczyć, ale władca olewa go.

Po chwili na miejscu ląduje samolot pilotowany przez Walkera. Zbiega się to w czasie z odzyskaniem przez Skaara swoich mocy oraz ich utratą przez Juggernauta. Cage podchodzi do Marko i przeprasza go za swoje zachowanie. Wiele złego zdarzyło się przez to, że odsunął go od zespołu. Jest po prostu kiepskim przywódcą. Skaar pakuje wszystkich więźniów do samolotu i po chwili startuje wraz z US Agentem. Na ziemi postaje reszta bohaterów. Luke chce im okazać zaufanie i wraz ze swoim zespołem wróci do bazy osobno. Mimo, że nie mają już nanitów ufa, że nigdzie nie uciekną.

Na pokładzie odrzutowca Dark Scarlet Witch odzyskuje przytomność i przejmuje kontrolę nad Skaarem. Ten rozwala pulpit nawigacyjny i samolot spada. Moonstone chce go przechwycić i leci w jego stronę. Man-Thing reaguje odruchowo i wytwarza portal, który przenosi samolot wraz z Carlą. Wkrótce reszta drużyny przechodzi przez kolejny portal do Nowego Jorku, gdzie spodziewają się zastać przyjaciół. Okazuje się jednak, że ich tam nie ma. Cage jednak nie chce pościgu. To będzie zadanie dla kogoś innego. Czas rozwiązać zespół. Wraz z Songbird i MACH V złożą zeznania, które może pomogą skrócić wyroki kolegów z zespołu. Ci jednak odrzucają ofertę. Man-Thing teleportuje ich. Po chwili portal otwiera się jednak ponownie. Hyde wyrzuca z niego Troll. Na niej nie ciąży żaden wyrok.

Drużyna zostaje przeniesiona na bagna, w których żyje Man-Thing. Stwór wyczuwa pragnienia każdego z towarzyszy i otwiera portal dla każdego z nich. Na miejscu powinni znaleźć szczęście. Wszyscy cieszą się, że należeli do tej drużyny, ale nadszedł czas, aby to zakończyć.

We wraku samolotu odzyskuje przytomność ostatnia żywa członkini nadzoru nad Thunderbolts. Podlatuje do niej ktoś w żelaznej zbroi. Kobieta myśli, że to Iron Man, ale przybyły bez żadnego wytłumaczenia zabija ją.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Avengers vol. 2 #183 Dark Avengers vol. 2 #183 Dark Avengers vol. 2 #183 Dark Avengers vol. 2 #183 Dark Avengers vol. 2 #183 Dark Avengers vol. 2 #183

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.