Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #34

New Avengers vol. 2 #34

Postacie
Zapowiedź

• Koniec ery New Avengers!
• Zwiększona objętość!

Cytat

Doctor Strange: "When I was Sorcerer Supreme, I would never ever use the dark arts. Except I'm not the Sorcerer Supreme. And you hurt and killed my friends. Used my friends as your puppets. You went and made me mad."

Streszczenie

Przed Avengers Mansion. Daniel Drumm wyśmiewa Strange'a, zgadza się jednak na pojedynek, zamierzając wykorzystać wszystkich jego przyjaciół, których teraz kontroluje. Przystępując do walki, Stephen próbuje jeszcze raz przekonać Drumma, że nie o jest winien śmierci jego brata. Duch odpiera, że uczynił go Sorcererem Supreme tylko po to, by obserwować jego upadek i by samemu wypaść lepiej. Pozwolił mu umrzeć i teraz za to zapłaci. To mówiąc, Daniel wysyła wszystkie swoje "marionetki" do walki. Strange próbuje pokonać swoich przyjaciół, nie robiąc im krzywdy, usypiając lub więżąc ich, pada jednak w końcu pod naporem ciosów. Stwierdza, że jego śmierć nie przywróci Jericho życia. Daniel odpiera, że doskonale o tym wie – przemierzył najmroczniejsze z Mrocznych Wymiarów, nie znalazł jednak nigdzie duszy swego brata. Gdy próbuje zadać ostateczny cios, do walki wraca Vision, który – jako robot będąc odpornym na próby przejęcia kontroli – przyjmuje na siebie ataki Drumma.

Tymczasem, gdzie indziej, Daimon Hellstorm jest zdziwiony, że jego rozmówca nie zamierza pomóc Strange'owi, zwłaszcza, że jeśli nie powstrzymają teraz Drumma, doprowadzi on do końca świata. Okazuje się, że dla jego kompana to wszystko jedynie kolejny test.

Na Ziemi Daniel zauważa, że nie jest w stanie skrzywdzić Visiona, zamiast tego więc grozi śmiercią pozostałym członkom zespołu. Tymczasem Strange wpada na pewien pomysł i przenosi się na płaszczyznę astralną. Widząc to, Drumm próbuje go powstrzymać, zostaje jednak zaatakowany przez właśnie przybyłego Luke'a Cage'a, który powala będącego pod bezpośrednią kontrolą ducha Thinga. Korzystając z okazji, Vision wyrzuca półprzytomnego Thora z dala od pola bitwy, Drumm jednak, przejąwszy kontrolę nad Cage'em, oświadcza, że odległość nie ma dla niego znaczenia. Nagle zauważa, że na miejscu nie ma nikogo poza nim, Visionem i Strange'em, który więzi go w Szkarłatnych Więzach Cyttoraka, wyjaśniając, że musiał jedynie pożyczyć coś od znajomego. Następnie ujawnia, że domyślił się, jaki był plan Drumma – nie próbował on zlikwidować innych czarowników tylko dlatego, że byli potężni, lecz dlatego, że korzystali oni z czarnej magii – magii, której, jako Sorcerer Supreme, on nigdy by nie użył. Jego niedopatrzenie polega jednak na tym, że Stephen nie posiada już tego tytułu – a grożąc jego przyjaciołom, jedynie go zdenerwował. To mówiąc, wypędza duszę Drumma z ciała Cage'a, po czym niszczy ją. Widząc to, Hellstorm przekonuje swego rozmówcę, że Ziemia potrzebuje Sorcerera Supreme. Dlatego po chwili obaj – Hellstorm i Ancient One – pojawiają się przed Strange'em. Dawny Mentor Stephena stwierdza, że nauczył się on wiele od ich ostatniego spotkania – dawniej nie byłby w stanie korzystać z czarnej magii, nie pozwalając przy tym, by go skorumpowała. Wie, że zrezygnował on z tytułu Sorcerera Supreme, ponieważ uznał, że nie jest go godzien, mimo tego nadal jednak chronił ten wymiar. Dlatego teraz przekazuje mu z powrotem Wszechwidzące Oko Agamotto i Pelerynę Lewitacji, ponownie ogłaszając go Najwyższym Magiem Ziemi. Hellstorm dodaje jedynie, żeby Strange zwrócił mu jego rzeczy – takie byle co jak Drumm nie jest w końcu w stanie zabić Syna Szatana.

Następnego dnia, gdy pole bitwy zostało już uprzątnięte. Avengers zbierają się pod pomnikiem poległej Victorii Hand. W pewnym momencie na miejscu zjawia się małżeństwo Cage'ów. Luke pyta, czy Iron Man ma przy sobie pięć dolarów, a gdy ten wyjmuje banknot, Cage wyrywa mu go, stwierdzając, że właśnie odkupił Avengers Mansion. Jessica tłumaczy, że zamierzają wychować swą córkę z dala od nazistowskich megarobotów i pragnących zemsty duchów, a Luke zapewnia, że stawi się, jeśli będą go potrzebować. Po pożegnaniu się, małżonkowie wracają do pilnującej Danielle Dorreen, która stwierdza, że oboje oni zaczynali na dnie, jednak podźwignęli się i zostali nawet Avengerami, by teraz być odpowiedzialnymi rodzicami. Stwierdza, że powinni być z siebie dumni. Przy okazji pyta, czy nadal będą jej płacić, Luke stwierdza więc, że nadal jest właścicielem najpopularniejszej firmy oferującej Herosów do Wynajęcia, na co Jessica zauważa, że nigdy nie wspomniał jej o planach jej reaktywacji. Luke jednak unika kłótni, zapewniając, że kocha żonę.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #34 New Avengers vol. 2 #34

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.