Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #33

New Avengers vol. 2 #33

New Avengers vol. 2 #33

"End Times" Part 3

Postacie
Zapowiedź

• Sorcerer Supreme nadchodzi!
• Kto będzie nowym mistrzem magii? I jaką ofiarę będzie trzeba złożyć, bo to osiągnąć?

Streszczenie

Avengers Mansion. Agenci FBI stwierdzają, że jeśli herosi nie chcą kooperować, będą potrzebować więcej, niż tylko posiłków. Potrzebują Captaina America.

Tymczasem, w tunelach używanych niegdyś przez Quinjety, Carol prowadzi Luke'a i Jessicę do wyjścia, stwierdzając, że sama musi wrócić i spróbować jakoś załagodzić sytuację. Pozostawieni sami, małżonkowie są zgodni, że Doctor Strange nie mógłby nikogo zabić.

W Nowym Orleanie Strange pyta, skąd Maria wiedziała, gdzie go szukać, ta odpiera więc, że otrzymała anonimowe zgłoszenie. Spytana, jakim cudem tak szybko dostała się na to miejsce z Avengers Mansion, stwierdza zaś jedynie, że ona też ma swoje sztuczki. Słysząc to, Stephen pyta, czy ma do czynienia z Danielem, a gdy kobieta nie ma pojęcia, o co chodzi, czarownik przybliża jej historię Braci Voodoo. Sprawdziwszy oficjalne akta S.H.I.E.L.D. na ich temat, agentka zauważa, że Daniel powinien nie żyć od dziesięciu lat, Strange wyjaśnia więc, że przetrwał on jako duch w przestrzeni astralnej. Poprzysiągł on zemstę na Avengers za to, co stało się z jego bratem, i zaczął ją wcielać w życie, zabijając Victorię Hand, jak również potężnych magów, którzy byliby w stanie go powstrzymać. Maria nie daje mu wiary.

W Avengers Mansion Mockingbird postanawia porozmawiać z FBI. Wychodzi z rezydencji z uniesionymi rękami, przedstawiając się jako członek Mścicieli i agentka S.H.I.E.L.D., zapewniając, że chcą współpracować i sugerując wezwanie Captaina America. Celująca do niej Maria Hill stwierdza, że już to zrobiła.

W Nowym Orleanie jeden z agentów zwraca się przeciwko Marii i strzela jej w głowę, a widząc to, Stephen więzi go za pomocą Szkarłatnych Więzów Cyttoraka. W Nowym Jorku Maria odczuwa tę "śmierć" i kontaktuje się ze Strange'em, wyjaśniając, że "zabita" została jedynie jej LMD. Zapewnia, że wierzy czarownikowi i prosi, by wrócił do Nowego Jorku. Ten odpowiada, że nie może tego zrobić, a to dlatego, że nikt nie może mu pomóc – Drumm jest w stanie przejąć kontrolę nad każdym. Gdy słyszy, że wezwany został zespół dowodzony przez Captaina Americę, każe jej natychmiast ich powstrzymać, okazuje się jednak, że ci są już na miejscu. Tymczasem wewnątrz rezydencji Daredevil próbuje przekonać Spider-Mana, że próba ucieczki źle by się dla niego skończyła. Nagle obaj zostają zaatakowani przez Thinga i wpadają na Capa, któremu Hill próbuje wyjaśnić sytuację. Avengers atakują Grimma, który jednak znowu jest sobą – Daniel przeniósł się już do Captain Marvel, która powala pół zespołu. Vision tymczasem wkłada swoją rękę do piersi Thinga, każąc mu się poddać. Gdy sytuacja nieco się uspokaja, Maria tłumaczy herosom, że mają do czynienia z duchem, który potrafi przejąć kontrolę nad cudzymi ciałami, zostaje jednak ogłuszona przez Captaina Americę. Następnie Drumm zaczyna "przeskakiwać" z jednego ciała do drugiego, siejąc na polu bitwy chaos.

Luke i Jessica, wraz z wezwaną Dorreen, docierają do hotelu, gdzie Cage zamówił pokój na swoje oryginalne nazwisko. Na ekranie telewizora widzą relację sprzed Avengers Mansion, po chwili konsternacji Jess każe więc mężowi udać się na pomoc przyjaciołom.

Daniel okłada Avengers, przejmując ciała najsilniejszych członków zespołu i chełpiąc się faktem, że nie są oni w stanie stwierdzić, kogo kontroluje w danej chwili, a jeśli spróbują z nim walczyć, skrzywdzą jedynie swych przyjaciół. Nagle na miejscu zjawia się Strange, każąc mu zaprzestania tej gry i wyzywając go na magiczny pojedynek na śmierć i życie.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #33 New Avengers vol. 2 #33 New Avengers vol. 2 #33 New Avengers vol. 2 #33 New Avengers vol. 2 #33 New Avengers vol. 2 #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.