Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Ultimates » Ultimate Comics Ultimates #17

Ultimate Comics Ultimates #17

Postacie
Zapowiedź

• Kapitan Ameryka, Thor i Iron Man w walce z siłami rozrywającymi Amerykę.
• Ultimate HYDRA vs. ultimate S.H.I.E.L.D.
• Tajemna broń, która może przechylić balans... ujawniona.

Streszczenie

Wyoming. Project Pegasus. Thor jest zaskoczony widokiem syna. Modi wyjaśnia, że dzięki temu, iż w World Tree czas płynie szybciej, zdołał dorosnąć oraz zdobyć ogromną wiedzę. Wyjawia również ojcu, że planuje zniszczyć Amerykę i stworzyć swoje własne imperium – swój Asgard. Thor jest zszokowany planami syna. Wie, że World Tree skorumpowało go tak samo, jak wcześniej Lokiego. Modi wyśmiewa ojca i przejmuje władzę nad jego umysłem.

Wyoming. Dwa dni później. Armia Hydry powiększa się z godziny na godzinę. Głównodowodzący armią Hydry jest zadowolony z takiej sytuacji i dzieli się swoimi myślami z Modim. Ten stwierdza, że ciekawi go, czy ich wojsko powstrzyma siły S.H.I.E.L.D. Po chwili, ku zaskoczeniu generała, zostają zaatakowani przez oddział Giant-Women z Cassey Lang na czele. W ataku biorą również udział członkowie Ultimates, a akcja kierowana jest przez Black Widow z pobliskiego Helicarrier'a.

Monice towarzyszą Steve i Tony. Stark informuje ją, że większość członków armii Hydry to mieszkańcy pobliskich okolic, których umysły są przez kogoś kontrolowane. Ani Tony, ani Monica nie mają pomysłu na to, jak powstrzymać kolejną wojnę domową.

Tymczasem na ziemi, Modi wykorzystuje oddział War Machines, który absorbuje w walce większość oddziałów S.H.I.E.L.D. W takiej sytuacji Steve, mimo sprzeciwów Black Widow, postanawia włączyć się do walki. Jego pojazd zostaje jednak na rozkaz Modiego szybko zestrzelony. Poobijany Steve zostaje na ziemi powitany przez syna Thora. Modi prezentuje Kapitanowi Mind Gem – klejnot, dzięki któremu może kontrolować umysł każdego, kogo zapragnie. Pokazuje również jego moc i wnika w umysł Cassie Lang, przy pomocy której strąca Helicarrier. Nie kończy to jednak pokazu Modiego.

Mężczyzna nakazuje ojcu zabić Steve'a. Thor, bez sprzeciwu, atakuje.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Ultimate Comics Ultimates #17 Ultimate Comics Ultimates #17 Ultimate Comics Ultimates #17 Ultimate Comics Ultimates #17 Ultimate Comics Ultimates #17 Ultimate Comics Ultimates #17 Ultimate Comics Ultimates #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.