Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #696

Amazing Spider-Man #696

Amazing Spider-Man #696

"Danger Zone" Part 2: "Key to the Kingdom"

Postacie
Zapowiedź

• Gobliny rozpoczynają wojnę i Peter Parker jest w samym centrum wydarzeń.

Streszczenie

Nowy Jork. Dworzec autobusowy. Madame Web ma atak i jest niezdolna do ruchu. Na szczęście karetka, wezwana przez nią wcześniej, jest już na miejscu.

Shadowland. Hobgoblin dostarczył Parkera swojemu szefowi - Kingpinowi. Urich tłumaczy, iż jest to najlepszy przyjaciel Spider-Mana i ten z pewnością wymieni go na walizkę, którą przejął wcześniej. Peter nie może się uwolnić, zagłuszacz Stone’a mocno go osłabił. Przy okazji Spidey zauważa wśród ludzi Kingpina Tyberiusa.

Mieszkanie Uricha. Kingsley przeszukuje pokój swojego naśladowcy. Znajduje leżący na łóżku strój Hobgoblina, a także zdjęcia Norah.

Horizon Labs. Modell odbiera wiadomość od Hobgoblina - aby uratować Parkera ma skontaktować się ze Spider-Manem i ten ma przynieść walizkę. Przerażony Max udaje się do laboratorium Petera, aby znaleźć jakiś ślad, który pomoże mu skontaktować się z Pajęczakiem. W laboratorium Modell znajduje walizkę, o którą chodzi porywaczom.

Szpital. Madame Web leży nieprzytomna w łóżku. Jak podaje lekarz jej ostatnimi słowami przed utratą przytomności było: "Jego przyszłość zakończy się w błysku złota".

W tym czasie złoty octobot wdrapuje się na molo nowojorskiego portu.

Shadowland. Modell dostarcza porywaczom walizkę. Okazuje się, że jest w niej Goblin Key - klucz do jednego z magazynów Osborna. Nagle, z powietrza, oryginalny Hobgoblin atakuje Kingpina. Urich rzuca się do walki. Max próbuje wykorzystać zamieszanie i chce uwolnić Parkera. Ten jednak pozbył się już więzów. Modell nie przyszedł bez niczego, daje Peterowi sieciowody. Parker od razu strzela w jednego z goblinów, dzięki czemu obaj spadają i niszczą transmiter Tyberiusa. Spidey od razu czuje się lepiej i kolejnym strzałem sieci łapie klucz z walizki. Ściąga tym na siebie uwagę Fiska. Ten wysyła swoich ninja, ale Parker radzi sobie z nimi kolejnymi strzałami sieci, czym wzbudza niemałe zdziwienie u Maxa. Szef Horizon Labs stwierdza nawet, że gdyby nie widział Parkera i Spider-Man razem mógłby sobie coś pomyśleć. W końcu mężczyznom udaje się uciec z zamku.

Fisk krzyczy do walczących Hobgoblinów, aby przestali się bić i odzyskali klucz, albo zrobią sobie w nim wroga. Panowie decydują, że dokończą walkę po odzyskaniu artefaktu i ruszają w pogoń za Maxem i Peterem.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #696 Amazing Spider-Man #696 Amazing Spider-Man #696 Amazing Spider-Man #696 Amazing Spider-Man #696

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.