Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #20

Uncanny X-Men vol. 2 #20

Postacie
Zapowiedź

• Reperkusje po AvX!

Cytat

Magik: "Do not give yourself away so easily for someone who simply does not deserve it. Do not give yourself away for a snowflake who melted long ago."

Streszczenie

Areszt S.H.I.E.L.D. nr X34-17. Kate Kildare odwiedza Scotta Summersa. Informuje, że w sytuacji, w jakiej się teraz znalazł, nie pomoże mu nawet jej PR. Mutanci jeszcze nigdy nie byli tak bardzo znienawidzeni. Scott nie rozumie, po co mu to mówi. Kobieta przypomina, że ktoś kiedyś powiedział mu, że przyjdzie czas, kiedy będzie mniej lubiany, niż zbrodniarze, przed którymi próbuje bronić ludzkość. Tym kimś był on, Mister Sinister.

X-karcer na Pacyfiku. Danger idzie do Unita. Wypuszcza przetrzymywanego z celi. Unit skończył już swe sprawy na Ziemi, więc nie będzie nawet próbował zacierać śladów swej obecności w tym miejscu. Na odchodne zwraca uwagę Danger na ironię – przez większość swego życia była więziona, a kiedy się uwolniła sama została strażnikiem więziennym. Jest bardziej ludzka – i bardziej żywa – niż jej się wydaje. Jest piękna. Dlatego zamiast ją zniszczyć lub jeszcze bardziej zniewolić, zrobi coś przeciwnego. Dopilnuje, by nikt nigdy więcej nie był w stanie objąć nad nią kontroli. Prócz niego, ma się rozumieć. Wie, że jest zbyt dumna, by zdradzić komuś, że przez ostatnie miesiące była jego niewolnikiem. Unit wydaje polecenie, by wyłączyła się na 5 minut, kiedy odejdzie z tego miejsca. Po czym wychodzi, by – jak zwykle – uratować wszechświat.

Po pięciu minutach Danger restartuje się. Wściekła niszczy pustą celę Unita i wybiega, po drodze uwalniając wszystkich pozostałych w karcerze więźniów.

Ruiny Phoenix-farms, Syberia. Colossusa odwiedza jego siostra. Ten zamiennia się w Juggernauta i atakuje. Magik przenosi ich do Limbo, gdzie swym mieczem niszczy czar rzucony przez Cyttoraka, uwalniając Piotra. To jej domena i jest tu potężniejsza. Mogła to zrobić wcześniej, ale chciała, by Piotr dowiedział się, czym się stała. Przenosi ich z powrotem na Syberię i przestrzega brata, by nigdy więcej nie marnował swej miłości na kogoś takiego, jak ona. Kiedy Colossus mówi, że przy następnym spotkaniu ją zabije, Illyana wie, że jej lekcja już do niego dotarła.

Areszt. Scott chce wiedzieć, jak długo Sinister podszywa się po Kate. Ten nie chce odpowiedzieć. Zapewnia za to, że jest Primem, uśpionym i schowanym tak głęboko, że nie odnaleźli go nawet poszukując go z pomocą Phoenix Force. Aktywował się dopiero, kiedy wybili jego klony i zniszczyli Creation Engines. Dopiero wtedy obudził się i zabił Kate Kildare, by zająć jej miejsce.

Sinister mówi, że i on, i Cyclops stracili wszystko. Scott jednak osiągnął swój cel. Sinister mu winszuje. Teraz jednak, podczas gdy Cyclops siedzi w więzieniu, on jest wolny. Odchodząc przypomina, że obydwoje dobrze wiedzą, że tylko Scott może go powstrzymać. Ale nie z tego zamknięcia. Więc kiedy będzie już gotów i "odpokutuje" swe winy, zaprasza go do zabawy.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #20 Uncanny X-Men vol. 2 #20 Uncanny X-Men vol. 2 #20 Uncanny X-Men vol. 2 #20 Uncanny X-Men vol. 2 #20 Uncanny X-Men vol. 2 #20 Uncanny X-Men vol. 2 #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.