Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #19

Captain America vol. 6 #19

Postacie
Zapowiedź

• Koniec pewnej ery - OSTATNI NUMER!

Streszczenie

Tajny szpital S.H.I.E.L.D.. Ktoś przyszedł odwiedzić jednego z pacjentów. Jego stan się polepsza i można już z nim nawiązać kontakt. W pokoju na łóżku leży poobijany Steve Rogers. Jest ciężko ranny i nie może wydobyć z siebie głosu.

6 tygodniu temu Nowy Jork. Banda kolesi przebranych za clowny próbuje napaść na pociąg. Atakuje ich Captain. Szybko ich pokonuje. Jeden z nich spadając z wiaduktu powoduje wypadek samochodowy i Cap musi dodatkowo ratować zagrożonych cywilów. Następnie wkurzony podchodzi do rannego oprycha i chce go wykończyć. Powstrzymuje go drugi Captain. Bohater z przed kilku minut zaczyna uciekać i wbiega pod koła pędzącej ciężarówki.

Okazuje się, że w szpitalu leży Grand Director, a odwiedza go oryginalny Steve Rogers. Cap chce z nim porozmawiać. Zaczyna opowiadać, że nigdy nie chciał być bohaterem. Zawsze chciał postępować dobrze. Nigdy nie chciał tej całej otoczki. Przed wojną tolerował cały medialny szum i komiksy, ponieważ wiedział, że ojczyzna tego potrzebuje. Kiedy zaczęła się wojna zrozumiał, że to nie tylko propaganda, ale Captain America to symbol i Nadzieja dla innych żołnierzy. Z każdym dniem znaczenie jego i jego misji rosło, a on nie chciał nikogo zawieść. Później zrozumiał, że nawet jak go zabranie, ktoś inny będzie niósł sztandar.

Znał historię osób, które go zastępowały, kiedy on tkwił w bryle lodu. Nie wiedział jednak nic o Wiliamie Burnside. O jego największym fanie, który był chętny zrobić wszystko aby upodobnić się do swojego idola. Zaczynając od zmiany nazwiska, przez operacje plastyczne, aż po eksperymenty z serum super-żołnierza. Został tajnym rządowym agentem i to doprowadziło go do szaleństwa. Kiedy Cap dowiedział się o jego istnieniu i musiał z nim walczyć załamał się. Przestał wierzyć w Państwo i zaczął działać jako Nomad. Niewinny cywil próbował go zastąpić i przypłacił to życiem. Wówczas zrozumiał, że nie ma dla niego innej drogi. Musi sam dźwigać ten krzyż. Jednak zrozumiał, że ta misja nie jest tylko jego. Dotyczy ona każdego, kto będzie próbował być symbolem.

Ta misja zakończyła się dla Williama. Niedługo zostanie przeniesiony do innego szpitala. Tam dojdzie do pełni zdrowia. Niedawno sfingowano jego śmierć i pochowano ze wszystkimi honorami. Teraz będzie mógł rozpocząć nowe życie w dowolnym miejscu. Steve będzie dźwigał ten symbol dalej, tak długo jak będzie w stanie.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #19 Captain America vol. 6 #19 Captain America vol. 6 #19 Captain America vol. 6 #19 Captain America vol. 6 #19 Captain America vol. 6 #19 Captain America vol. 6 #19 Captain America vol. 6 #19

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.