Avalon » Serie komiksowe » Hawkeye vol. 4 » Hawkeye vol. 4 #3

Hawkeye vol. 4 #3

Hawkeye vol. 4 #3

"Cherry"

Postacie
Zapowiedź

• Czym jest Vagabond Code?
• Barton i Bishop: 2x Hawkeye, 2x kłopoty!

Streszczenie

Jadąc na miejscu pasażera w aucie prowadzonym przez Kate Bishop, Clint strzela ze swego łuku do ścigających ich czterech czarnych samochodów. Na tylnym siedzeniu pojazdu leży związana rudowłosa dziewczyna.

Wcześniej. Clint ogłasza Kate, że dziś jest dzień, w którym w końcu uporządkuje wszystkie swoje stare strzały-sztuczki. Dziewczyna śmieje się, przyglądając się strzale-sieci. Barton mówi jej, żeby okazała jego ekwipunku trochę szacunku. Przy okazji pokazuje jej strzałę-bumerang. Kate ponownie go wyśmiewa i pyta, po co mu pocisk, który do niego wraca. Clint nie jest zachwycony z jej reakcji, po czym ubiera się i wychodzi kupić taśmę, którą naprawi strzały.

Teraz. Hawkeye wystrzela strzałę-bolo, która owija się wokół broni jednego ze ścigających ich mężczyzn. Rozbawia to właściciela karabinu i jego towarzysza. Tymczasem Clint prosi Kate, by podała mu Strzałę-kwas. Ta nie wie jednak, o którą mu konkretnie chodzi. Wypomina też Clintowi, że nie opisał ekwipunku tak, jak planował.

Wcześniej. Clint wychodzi ze sklepu, w którym niestety, podobnie jak w kilku poprzednich, nie znalazł potrzebnej taśmy. Tuż przed budynkiem dostrzega najpiękniejsze auto, jakie kiedykolwiek widział – czerwony Dodge Challenger z 1970 roku. Dzieli się swoim wrażeniem z rudowłosą właścicielką auta. Ta informuje go, że jeżeli zaoferuje on odpowiednią sumę, samochód będzie jego. Barton zgadza się i przy okazji prosi ją, by podwiozła go do jakiegoś sklepu. Musi kupić trochę taśmy.

Teraz. Barton w końcu znajduję strzałę-kwas, którą posyła w kierunku jednego z czarnych aut. Pocisk trafia w maskę i unieruchamia pojazd. Pozostały jeszcze trzy...

Wcześniej. Nagi Clint spogląda przez okno i na podjeździe przy sąsiednim budynku zauważa cztery identyczne czarne samochody. Ubierająca się w tym samym momencie rudowłosa kobieta mówi, że nic oprócz zakupu jej auta nie powinno go teraz interesować. Prosi też, by dał jej uzgodnione pieniądze, bo musi mieć na lot samolotem. Barton zaczyna ją coraz bardziej podejrzewać i pyta, co takiego zrobiła, że tak szybko chce sprzedać auto i odlecieć. Dziewczyna stwierdza, że nie zadając pytań nie usłyszy kłamstw. Clint jednak nie odpuszcza. W tym samym momencie drzwi pokoju zostają wywarzone, a do środka wdzierają się uzbrojeni mężczyźni. Jeden z nich uderza dziewczynę, a drugi zaczyna strzelać do Clinta. Barton unika pocisków i zaczyna walczyć z napastnikami. Tych jest jednak za dużo i Clint, uderzony w głowę, traci przytomność.

Później. Clint odzyskuje świadomość. Odnajduje komórkę i dzwoni na swój telefon stacjonarny. Odbiera Kate, która nie jest zadowolona z jego tak długiej nieobecności. Barton informuje ją co się stało i prosi o pomoc. Ta stwierdza, że i tak nie mają szans odnaleźć napastników. Clint wie jednak dokładnie, gdzie oni są – strzała-nadajnik, którą wraz z innymi zostawił w samochodzie dziewczyny podaje mu ich położenie. Kate podjeżdża więc po niego swym fioletowym garbusem i po kolejnej krótkiej sprzeczce udają się w pościg. Tymczasem kierujący czerwonym samochodem mężczyzna mówi do związanej i leżącej na tylnym siedzeniu dziewczyny, że wpadła w niemałe kłopoty. Stwierdza też, że musiała ukraść akurat ten wóz, na którym jakakolwiek rysa zezłości szefa. Chwilę później w pojazd uderza fioletowe auto, z którego wychodzi Clint i Kate. Oboje przesiadają się do czerwonego pojazdu, wyrzucając z niego jednocześnie mężczyznę, który wcześniej je prowadził.

Teraz. Clint wykorzystując strzałę z eksplodującą końcówką wyeliminowuje z pościgu kolejne z czarnych aut. Następny z pojazdów Barton pozbawia dachu przy pomocy strzały-liny, a jego pasażerów pozostawia w dymie ze strzały-bomby dymnej.

Pozostało ostatnie auto. Problemem staje się jednak dla Clinta towarzystwo innych aut na moście, po którym akurat przejeżdżają. Jedna z ciężarówek zahacza o ich wóz, co sprawia, że Barton przypadkiem wypuszcza z cięciwy strzałę-pocisk, która powoduje eksplozję na moście. Nie kończy to jednak pościgu. Clint postanawia zakończyć to i wykorzystując strzałę-przyssawkę, przeskakuje na dach ostatniego z czarnych aut. Nie idzie mu jednak wszystko z planem. Wypuszcza z dłoni elektro-strzałę, która trafia w szyję kierowcę pojazdu. Dochodzi do zderzenia dwóch aut, a Clint upadając z dachu jednego z nich ponownie traci przytomność.

Barton odzyskuje świadomość. Przed swymi oczami dostrzega wymierzoną w jego kierunku broń. To ostatni z napastników, który nie ma zamiaru się poddać. Clint słyszy, że mężczyzna rozkazuje celującej do niego z łuku Kate, by ta odpuściła i pozwoliła mu odejść. Dziewczyna nie chce się poddać, Barton wtrąca się jednak do rozmowy i przekonuje ją by straciła strzałę. Celujący do nich mężczyzna stwierdza, że to był duży błąd z ich strony, po czym zostaje ogłuszony przez strzałę-bumerang.

Później. Tuż przed lotniskiem Clint żegna się z rudowłosą kobietą. Ona przeprasza go za tę całą sytuację, on jednak odmawia przyjęcia od niej z powrotem swoich pieniędzy. Po chwili całują się.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Hawkeye vol. 4 #3 Hawkeye vol. 4 #3 Hawkeye vol. 4 #3 Hawkeye vol. 4 #3 Hawkeye vol. 4 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.