Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #8

Avengers Assemble #8

Postacie
Zapowiedź

• Szokujący finał kosmicznej odysei Avengers!
• Czy Avengers i Guardians of the Galaxy powstrzymają Thanosa przed uczynieniem Ziemi planetą tronową jego nowego imperium?
• Konsekwencje tej historii zmienią życia Mścicieli, jako że powstanie zupełnie nowa inicjatywa!

Streszczenie

Widząc unoszącego się przed nimi Thanosa, Thor postanawia go zaatakować, by kupić pozostałym herosom czas na powrót na Ziemię, a choć Captain America mu tego zakazuje, Iron Man stwierdza, że Asgardczyk powinien to zrobić. Podczas, gdy Thor opuszcza pokład, Tony wysyła informacje o ostatnich wydarzeniach na Ziemię, po czym przypomina pozostałym, że Cosmic Cube, z której korzysta Thanos, została wyprodukowana na Ziemi. Szalony Tytan tymczasem zauważa Thora i atakuje go swoją pełną mocą, po czym skupia swoją uwagę na statku Guardians...

Na Ziemi Prezydent Stanów Zjednoczonych kontaktuje się z Reedem Richardsem, który pracuje nad rozwiązaniem problemu. Mr. Fantastic informuje, że otrzymuje doniesienia o wydarzeniach od Starka, gdy jednak transfer nagle się urywa, każe prezydentowi przygotować się do wdrożenia protokołów zagrożenia ogólnoświatowego.

Avengers i Guardians of the Galaxy odkrywają, że mimo wszystko nie zginęli w wyniku ataku Thanosa – zostali "jedynie" przeniesieni w miejsce, w którym Star-Lord rozpoznaje Cancerverse. Tony wyjaśnia więc, że "Cosmic Cube", której używa Thanos, jest nią tylko z nazwy – stworzona przez amerykańską Armię, nie ma takiej mocy, co prawdziwe artefakty, choć oczywiście nadal jest potężna. Dodaje, że musiał dostać się wystarczająco blisko, by zeskanować jej sygnaturę energetyczną, teraz jednak powinien być w stanie zakłócić jej połączenie z wymiarem, z którego czerpie energię. Gdy zastanawiają się, jak wydostać się z wymiaru, do którego trafili, zauważają na zewnątrz Thora i Elders of the Universe. Gdy istoty dowiadują się, że Thanos nie posiada prawdziwej Cosmic Cube, postanawiają pomóc herosom w pokonaniu go.

Szalony Tytan zjawia się tymczasem na Ziemi, gdzie stają przeciw niemu zebrani herosi. Nagle jednak na miejscu zjawiają się Mściciele, którzy wyruszyli w kosmos, z Guardians of the Galaxy u boku. Thor strzela w stronę Thanosa z przygotowanego przez Starka miotacza, a gdy dzięki temu "Cosmic Cube" traci swoją energię, Hulk ciska w kosmitę Grootem, który rośnie do olbrzymich rozmiarów i zaczyna okładać Thanosa. Po chwili przyłączają się do niego inni herosi, a gdy najeźdźca zostaje powalony na łopatki, na miejscu zjawiają się Elders, którzy zabierają go ze sobą. Star-Lord żegna się z ziemskimi herosami, a gdy Iron Man przyznaje, że zazdrości im kosmicznych przygód, Peter stwierdza, że powinien on do nich dołączyć.

Na Moord przywódca Brood zostaje poinformowany o zniszczeniu jednego ze swych okrętów. Dowiedziawszy się, że to sprawka Ziemian, wypowiada planecie wojnę.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #8 Avengers Assemble #8 Avengers Assemble #8 Avengers Assemble #8 Avengers Assemble #8 Avengers Assemble #8 Avengers Assemble #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.