Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #31

New Avengers vol. 2 #31

New Avengers vol. 2 #31

"End Times" Part 1

Postacie
Zapowiedź

• Ostatnia historia przed odejściem Briana Bendisa!
• Kiedy Avengers poświęcili tak wiele pokonaniu Phoenix, wielu zadaje pytanie, czy nie najwyższy czas rozwiązać zespół?
• Tymczasem jeden z ich śmiertelnych wrogów planuje zemstę.

Streszczenie

Nowy Orlean, w czasie wojny Avengers z X-Men. Daimon Hellstorm wyczuwa zakłócenia na płaszczyźnie astralnej i próbuje się skontaktować w tej sprawie z Doctorem Strange'em, gdy nagle słyszy pukanie do drzwi. Jak się okazuje, jest to Victoria Hand, przysłana do niego przez Captaina Americę. Kobieta wyjaśnia, że S.H.I.E.L.D. wykryło coś niecodziennego w świecie magicznym i pyta, czy wie coś na ten temat. Son of Satan prezentuje jej więc projekcję płaszczyzny astralnej i tłumaczy, że ktoś rozrywa ją na strzępy. Victoria pyta, czy czarnoksiężnik wie, kto za tym stoi, a gdy słyszy odpowiedź odmowną, tworzy magiczną włócznię i przebija nią swego rozmówcę, ujawniając, że to ona.

Teraz, Avengers Mansion. Przy stole Avengers dyskutują o decyzji Luke'a Cage'a – zamierza on bowiem opuścić zespół, by wychowywać swą córkę w bezpieczniejszym otoczeniu.

Miami. Jennifer Kale wypada przez okno swego mieszkania i ląduje na jednym z zaparkowanych pod apartamentowcem samochodów. Victoria Hand, która ją przezeń wyrzuciła, stwierdza, że powinna być dumna – w końcu niewiele istot zagraża jej planom. Czarodziejka próbuje kontratakować, agentka jednak tworzy magiczną włócznię, zamierzając zabić ją tak, jak to uczyniła z Hellstormem. Gdy jednak przebija jej magiczną barierę, Jennifer znika. Słysząc, że do drzwi dobija się ochroniarz, Victoria się teleportuje.

W ogrodzie Avengers Mansion Doctor Strange i Iron Fist medytują, Danny nie może jednak przestać myśleć o decyzji Cage'a. Stephen wyjaśnia więc, że zmiany są w życiu nieuniknione. Zapewnia go, że Luke pozostanie jego przyjacielem.

Jessica pakuje się, stwierdzając, że wszyscy w drużynie jej nienawidzą – zmusiła bowiem Luke'a do odejścia. Captain Marvel zapewnia więc, że nikt tak nie myśli – sama uważa, że Luke po prostu w końcu wydoroślał i nauczył się podejmować rozsądne decyzje. Co więcej, zgadza się z nimi, że najważniejsze jest teraz bezpieczeństwo ich córki.

Na zewnątrz Luke pakuje swoje szpargały do ciężarówki, gdy w bramie mija się z Victorią Hand. Agentka jest zdziwiona, że ktoś się wyprowadza, mężczyzna tłumaczy jej więc, co i jak. Hand zauważa, że nawet, jeśli chce się wyprowadzić, nie musi opuszczać zespołu. Cage stwierdza jednak, że największym priorytetem jest teraz jego córka. Nagle przed rezydencją zjawia się oddział FBI, a jego dowódca, agent Colt, ogłasza, że Hand jest poszukiwania w związku z zaginięciem Jennifer Kale. Równie nagle obok nich ląduje Maria Hill, która, jako p.o. dyrektora S.H.I.E.L.D. każe federalnym się rozejść. Gdy Hill i Colt się kłócą, Victoria nagle zaczyna krzyczeć, po czym, zszokowana tym, gdzie się znajduje, traci przytomność. Podczas, gdy Strange pokrótce wyjaśnia pozostałym, kim jest Kale, Carol zabiera nieprzytomną Victorię do środka rezydencji, uśmiechając się pod nosem.

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #31 New Avengers vol. 2 #31 New Avengers vol. 2 #31 New Avengers vol. 2 #31 New Avengers vol. 2 #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.