Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #274

X-Men: Legacy #274

Postacie
Zapowiedź

• W czasie reperkusji po AvX, Rogue i Magneto schodzą się ponownie! Ma on dla niej propozycje, przez którą zaniemówi.

Cytat

Policjant: "Mutants don't give a damn about us. They look out for their own. Well, we can look out for our own."
Magneto: "The man has a point."

Streszczenie

Rogue stoi przed wejściem do zasypanego tunelu waszyngtońskiego metra. Przekonuje zgromadzonych ratowników i policjantów, że może pomóc uwięzionym w metrze ludziom, jeśli tylko jej na to pozwolą. Ratownicy zgadzają się z oporem, pozwalając, by Anna Marie przejęła ich wiedzę i umiejętności. Jeden z policjantów oponuje, przypominając, że to walczący z Avengers mutanci doprowadzili do zniszczeń. Na miejscu zjawia się Magneto, co jeszcze bardziej rozwściecza policjantów i Gwardię Narodową, ale Rogue udaje się uspokoić emocje. Wraz z Erikiem ruszają do metra.

Przeciskając się zawalonym tunelem, Rogue i Magneto rozmawiają o ostatnich wydarzeniach i planach na przyszłość. Erik powtarza, że będzie robił to, co zawsze - to, co przysłuży się mutantom. Rozmowa schodzi na temat ich związku. Odkąd Wolverine odbudował szkołę w Westchester, oboje niemal się nie widzieli. Magneto prosi Rogue, by ponownie zajęła miejsce u jego boku. Zanim Anna Marie może odpowiedzieć, dobiega ich czyjś głos. Wspólnie uwalniają grupę ludzi z przygniecionego wagonu. Rogue nakazuje im podążyć za Magneto na powierzchnię, a sama idzie dalej. Znajduje jeszcze jedną ofiarę, mężczyznę imieniem Richard. Jest przebity na wylot fragmentem złomu i nie może się ruszyć.

Magneto znajduje Rogue. Oznajmia, że może wyjąć fragment tkwiący w mężczyźnie, ale nie jest w stanie zrobić tego delikatnie, i może pogorszyć sytuację. Richard nalega, by go zostawili - wagon może w każdej chwili zostać przygnieciony kolejną falą gruzu, a on nie chce ich mieć na sumieniu. Opowiada im o Dale'u, swoim chłopaku, i o tym, że bał się publicznie okazywać mu czułość. Dale miał w końcu tego dosyć i odszedł. Richard właśnie jechał do niego, gdy metro zostało zasypane.
W tym momencie gruz zaczyna się przesuwać. Magneto wyrywa szrapnel tkwiący w Richardzie i wraz z Rogue ucieka z tunelu. Na górze Richard wykrwawia się. W ostatnich słowach żałuje, że nie powiedział Dale'owi, że go kocha.

W pobliskim parku, Rogue w końcu udziela Magneto odpowiedzi. Próbuje sama o sobie decydować, a w przeszłości zawsze dopasowywała się do otaczających ją silnych osobowości - Destiny, Mystique, Xaviera, Cyclopsa. Jest wdzięczna Magneto za wszystko, co razem przeżyli, ale nie może z nim być. Erik całuje ją po raz ostatni i odchodzi.

Dale otwiera drzwi swojego mieszkania. Rogue mówi mu, że ma dla niego wiadomość od Richarda.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #274 X-Men: Legacy #274 X-Men: Legacy #274 X-Men: Legacy #274 X-Men: Legacy #274 X-Men: Legacy #274

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.