Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #273

X-Men: Legacy #273

Postacie
Zapowiedź

• Uwięziona w innym świecie i złapana w wojnę między dwoma rasami obcych, Rogue musi się spieszyć, aby zakończyć ten konflikt i odnaleźć drogę do domu!
• Czy kiedy Phoenix Force jest gotowe zniszczyć Ziemię, Rogue da radę wrócić i wspomóc swoich kolegów z X-Men?

Cytat

Rogue: "Your sin, your fault. Mah half-brother Kurt taught me that. Best man Ah ever knew. He also taught me how to sword-fight. And to respect all-life".
Chahr: "That is not what you taught us, my king." *THWUK*

Streszczenie

Tritt zapewnia Rogue, że Królowa nie będzie w stanie ukryć swoich wspomnień, jeśli cały Rój będzie chciał je obejrzeć. Wystarczy zasiać wśród insektów ziarno niepewności. X-Manka nakazuje ciszę. Docierając na skraj kliffu, dostrzegają, że bitwa insektów z Vray'ami już się rozpoczęła. Rogue rzuca się, by dotrzeć do Królowej i zmusić ją, do wyznania prawdy, ale zostaje powstrzymana przez setki insektów. Na jej prośbę Tritt kontaktuje się z Rojem, pokazując mu wspomnienia Królowej. Insekty buntują się przeciw swej władczyni, odcinając ją od zbiorowego umysłu Roju. Opuszczona Królowa traci zmysły.

Król Vray'ów chce wykorzystać zamieszanie w szeregach przeciwnika, ale Chahr dostrzega wśród insektów Rogue. Król przekonuje go, że kobieta jest częścią Roju i wzywa żołnierzy do ataku, ale X-Manka jest już przy pierwszym szeregu. Przekonuje Chahra, że nie jest pod kontrolą Królowej, i że zdradziła ona swój lud, tak, jak władca Vray'ów zdradził swój. Chahr zgadza się, by Tritt połączył go z Rojem i pokazał mu wspomnienia Królowej. Odkrywszy prawdę, przekonuje swoich żołnierzy, by zrobili to samo.

Widząc, że jego konszachty z Królową Roju wyszły na jaw, Król Vray'ów rzuca się na Rogue, ale X-Manka pokonuje go w walce na miecze. Mówiąc, że jej brat, Nightcrawler, nauczył ją szanować życie, oszczędza pokonanego. Chahr podnosi miecz, który odrzuciła, i ścina swego władcę. Następnie mówi Rogue, że zbyt wiele krwi zostało przelane, by cokolwiek się zmieniło. Wojna będzie trwać nadal. Tritt mu przytakuje, ale X-Manka ponownie łączy się z nimi poprzez umysł Roju i pokazuje im, że współpraca sprzed czasów wojny przyczyniła się do rozkwitu obu ludów. Insekty i Vray'owie muszą ponownie współpracować, by przetrwać. Obaj przeciwnicy przyznają jej rację. Tritt nakłania Rój do oswobodzenia przyłączonych siłą Vray'ów na znak dobrej woli, a Chahr zgadza się na podjęcie negocjacji.

Jakiś czas później, współpraca idzie pełną parą. Chahr i Tritt, nowi przywódcy swoich ludów, żegnają się z Rogue i odsyłają ją do domu.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #273 X-Men: Legacy #273 X-Men: Legacy #273 X-Men: Legacy #273 X-Men: Legacy #273

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.