Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men vol. 2 » Uncanny X-Men vol. 2 #18

Uncanny X-Men vol. 2 #18

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX #11!
• Cyclops i Emma posiadają wielką moc i przez to będą zmuszeni się rozstać.

Cytat

Emma: "I've said it before. Let's just scour the Earth and build something new. (...)"
Scott: "... I think that's a bad idea. (...) Though I admit I'm having trouble remembering why, exactly."

Streszczenie

Kate Kildare stoi w swoim zdewastowanym biurze. Spogląda przez okno na Nową Utopię, wspomina ostatnie wydarzenia i zastanawia się, czy następne nagłówki gazet informować będą o końcu świata.

Utopia. Emmę denerwuje wahanie Magneto. Cyclops odsyła ją zanim ta zdąży go zabić i sam udziela mu audiencji. Magneto stwierdza, ze Storm miała rację i sytuacja zaszła za daleko. Zarzuca Scottowi, że jego Utopia opustoszała, a raju nie da się stworzyć za pomocą ognia. Erik zarzuca Summersowi, że gada jak on lata wcześniej, kiedy był uznawany za terrorystę. To porównanie denerwuje Scotta. Nie jest jak Magneto, bo on - w przeciwieństwie do Erica - wygrywa.

Syberia. Pozbawieni Phoenix Force Magik i Colossus uciekli przed Avengers. Peter ma ogromne wyrzuty sumienia, że wraz z niebem sprowadzili na Ziemię piekło. Illyana tłumaczy, że Phoenix wydobyła z nich wszystko, co najgorsze, a ludzie nie mogą zapanować nad nieskończonością. Piotr miał nadzieję, że dzięki tej mocy będzie trzymał Cyttoraka w szachu, ale gorzko się zawiódł. Marzył o mordzie na swych przyjaciołach. Mówi, że jest potworem i że powinien umrzeć. Na to wyznanie czekała Illyana.

Zszokowanemu bratu tłumaczy, że kochał ją, ale nie mógł zrozumieć, czym się stała. Dopóki nie stał się tym samym. Magik doskonale wiedziała, iż jeśli zaoferuje, że stanie się awatarem Cyttoraka, to brat jej na to nie pozwoli i sam weźmie tą wątpliwie zaszczytną funkcję. Dzięki temu poznał, czym jest potępienie i co robi z człowiekiem. Dzięki temu może teraz zrozumieć, że Śnieżynka nie przetrwała w piekle. Zszokowany Colossus dochodzi do wniosku, że jego siostra jest obłąkana, ale to stwierdzenie jeszcze bardziej cieszy Illyanę - w końcu zaczyna rozumieć.

Rozwścieczony Colossus zamienia się w Juggernauta i krzycząc, że dziewczyna jest abominacją, atakuje ją. Ta odpiera, że teraz są takimi samymi potworami. Magik zręcznie unika ataków brata i przed zniknięciem stwierdza, że jej ostatnim dla niego podarunkiem są wyrzuty sumienia.

Plan astralny. Emma i Scott jedzą w swych podświadomościach romantyczną kolację. Frost wyciągnęła smak steku z głowy głodującego bezdomnego, a smak sosu to tak naprawdę smak ludzkiej krwi, który pożyczyła od pewnego kanibala, zanim go spaliła na popiół.

Nagle odczuwają, że ich świadomość została zaatakowana przez Xaviera (patrz: Avengers vs. X-Men #11). Domyślają się, że Utopię atakują Avengers, ale nie przejmują się tym zbytnio i kontynuują wirtualny posiłek. Scott dziwi się jednak, że do Storm dołączyli pozostali X-Men. Widać nie potrafili docenić ich wysiłków. Emma ponownie wysuwa propozycję, by spalić Ziemię i stworzyć ją na nowo, ale Summers stwierdza, że to zły pomysł. Choć nie pamięta, dlaczego.

Emma wyznaje, że miała telepatyczny romans z Namorem. Że kochała się z nim na planie astralnym, kiedy on atakował Wakandę. Scott nie chce tego słuchać. Odczuwają, że walka z Avengers zaczyna przebiegać nie po ich myśli, więc Frost sugeruje, by skończyli kolację i zajęli się nimi raz na zawsze. Summers zgadza się, ale chce jeszcze wznieść ostatni toast. Kiedy podnoszą kieliszki, na Utopii Cyclops atakuje Emmę i odbiera jej Phoenix Force. Zszokowana telepatka znika z planu astralnego, a Scott wychyla kieliszek. Dalej poradzi sobie sam.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Uncanny X-Men vol. 2 #18 Uncanny X-Men vol. 2 #18 Uncanny X-Men vol. 2 #18 Uncanny X-Men vol. 2 #18 Uncanny X-Men vol. 2 #18 Uncanny X-Men vol. 2 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.