Avalon » Serie komiksowe » Hawkeye vol. 4 » Hawkeye vol. 4 #2

Hawkeye vol. 4 #2

Hawkeye vol. 4 #2

"The Vagabond Code"

Postacie
Zapowiedź

• Fraction. Aja. Hawkeye. Kate Bishop. Samochody. Spluwy.
• Odbieranie bogatym nigdy nie wyglądało tak... dobrze.

Streszczenie

Kate Bishop czyta na głos gazetę. Rozprasza to Clitna, który wylewa przez to kawę. Dziewczyna pyta, czy wszystko u niego w porządku. Odpwiada, że tak.

Gdy tak rozmawiają, Clint bierze łuk i naciągając cieciwę wypuszcza jednocześnie trzy strzały, które trafiają tarczę-manekina kolejno w szyję, klatkę piersiową i pas. Kate mówi, że podobno jeden z rzymskich cesarzy potrafił wystrzelić aż cztery strzały jednocześnie. Następnie przeglądając leżące na stole zdjęcia pyta, co przedstawiają. Barton odpowiada, że są to znaki, które w ciągu ostatniego tygodnia pojawiły się na ścianach kilkunastu budynków w mieście. Kod wędrowców, którego Clint używał, gdy będąc dzieckiem pracował w cyrku. Okrąg przecięty dwoma strzałkami, znak, że coś się wydarzy w mieście i nie warto się w to mieszać.

Później. Bohaterowie udają się razem na premierowe przedstawienie Cirque du Nuit w hotelu Metropol. Clint w przeciwieństwie do Kate nie czuje się najlepiej w tak szykownym towarzystwie i cały czas się denerwuje. Gdy rozpoczyna się przedstawienie, wśród występujących Clint rozpoznaje mężczyznę, który podobnie jak on był uczniem Swordsmana. Utwierdza go to w przekonaniu, że coś się wydarzy. Jakby na potwierdzenie, chwilę później Ringmaster hipnotyzuje widzów, wśród których można było dostrzec m.in. Kingpina i Madame Masque, a następnie pozostali cyrkowcy zaczynają ich okradać.

Bohaterowie, którzy wcześniej założyli chroniące ich przed hipnozą okulary rozdzielają się. Śledzący złodziei Clint odkrywa, że kosztowności chowają na łodzi przycumowanej w pobliskiej przystani. Niestety jeden z nich odkrywa jego obecność i wywiązuje się walka, w wyniku której Barton zostaje pochwycony. Lepiej od niego radzi sobie Kate, która w garderobie pokonuje jedną ze złodziejek i ubiera jej strój. Następnie, ku zaskoczeniu innych złodziei, uwalnia Clinta.

Razem uciekając wypadają przez okno i trafiają do basenu. Gdy tylko wynurzają się, Kate naciąga na cięciwę pięć strzał i wystrzelając je w taką samą liczbę podążających za nimi złodziei powala wszystkich. To jednak nie kończy ich problemów. W ich kierunku podąża mężczyzna, którego wcześniej Clint rozpoznał jako ucznia Swordsmana. Jest on zawiedziony, że bohaterowie przeszkodzili im okraść ludzi, którzy sami są złodziejami. Barton nie ma zamiaru go słuchać, bierze ostatnią strzałę i wystrzela ją. Ta muska tylko twarz mężczyzny, po czym jednak odbijając się od ściany ku jego zaskoczeniu wraca i trafia go w kark, zwalając go z nóg. Gdy bohaterowie wychodzą z budynku Barton pyta dziewczynę, czy potrafi prowadzić łódź. Ta zaprzecza, co cieszy Clinta, który sam siada za jej sterami i razem odpływają. Tak oto okradł złodziei, którzy okradali innych złodziei.

Clint dzwoni do Kate. Ta nie daje się przekonać, mimo iż Barton stwierdza, że jest świetna w tym co robi. Clint nie przestaje prosić, więc dziewczyna ostatecznie zgadza się. Clint odkłada słuchawkę, po czym odsłania tablicę, do której przypiął mapę i artykuły z gazet oraz różne notatki. To jego lista rzeczy do zrobienia i cieszy go, że znalazł kogoś, kto pomoże mu się z tym wszystkim uporać.

Autor: Rodzyn

Galeria numeru

Hawkeye vol. 4 #2 Hawkeye vol. 4 #2 Hawkeye vol. 4 #2 Hawkeye vol. 4 #2 Hawkeye vol. 4 #2 Hawkeye vol. 4 #2 Hawkeye vol. 4 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.