Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #643

Journey Into Mystery #643

Journey Into Mystery #643

"Everything Burns" - Part the Third: "The Crossing"

Postacie
Zapowiedź

• Dziewięć Królestw płonie, a Loki udaje się do serca domeny Surtura by... negocjować?

Streszczenie

Loki wyjawia bratu swój plan. Udało mu się posiąść tablet z kompromitującymi materiałami, który otrzymał Volstagg. Z niego dowiedział się jak przedostać się z Otherwolrdu do Muspelheimu. To zadanie w sam raz dla niego – podstepnego i skrytego. Thor niechętnie się zgadza.

Loki dostaje się niezauważony do podziemi Otherworldu i staje przed portalem. Po uspokojeniu swojego psa przechodzi na drugą stronę. Jego przybycie obserwuje Leah.

W Asgardii Volstagg założył odświętną zbroję i przygotowuje się do swojego debiutu w roli króla. Następnie wychodzi do swoich poddanych i wygłasza płomienną przemowę. Do wymarszu wojsk dołącza Thor.

Loki przemierza Muspelheim, kiedy nagle ktoś go atakuje. Chłopak szczuje na napastnika Thoriego, ale Leah bez problemu sobie z nim radzi. Psotnik jest zdziwiony kiedy ją rozpoznaje. Ta wyjaśnia, że jest tą wersją postaci, którą Loki wpisał do historii Serpenta. To ona według wpisu Lokiego opiekowała się rannym bogiem strachu i rozkochała go w sobie. Dziewczyna nienawidzi za to chłopaka. Jest tylko żyjącym kłamstwem. Po chwili chłopak odpiera, że to najlepsze co mogło mu się przydarzyć. Kiedy przeanalizować skutki jego wszystkich działań to wyjdzie, że robi samo zło. Wbił nóż w plecy każdej osobie, jaka było blisko niego. Prawdziwa Leah była jego jedynym przyjacielem. Jeśli one posiada jeszcze pióro, którym zmienili historię, mogą wygrać wszystko. Tak naprawdę wszyscy go nienawidzą. Hela zmusiła go do niszczenia jego przyjaciółki, Wszechmatki szantażowały go, Thor sprowadził go z powrotem, a potem zostawił ze wszystkimi, którzy go nienawidzili. Wszyscy mogą spłonąć. Tych uczuć nie zdradził nawet Ikolowi, w końcu to reinkarnacja prawdziwego Lokiego. Leah docenia jego geniusz i przyjmuje jego ofertę.

We wszystkich światach wojna wre, a Volstagg dowodzi Asami. Nikt go chyba nie podejrzewał o tak przemyślane i strategiczne podejście do toczących się walk.

W tym samym czasie Loki i Leah odnajdują Surtura, który na początku chce walczyć, ale daje się przekonać do rozmów. Chłopak przekonuje go, że łączy ich wspólna nienawiść do Asgardu. Proponuje, że zwabi tu swojego brata.

Niedługo potem Thor zjawia w Muspelheimie na pilne wezwanie swojego brata. Loki obiecuje zaprowadzić go do miejsca, które napędza wszystkie maszyny z Otherworldu. Muszą skakać po skałach wystających z lawy, a Thor nie może tu latać. Chłopak skacze pierwszy i obiecuje pomóc bratu. Kiedy ten skacze, Loki cofa rękę i Odinson wpada do rozgrzanej lawy.

[Uwaga: ciąg dalszy historii znajduje się w Mighty Thor #20 – przyp. Spell]

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #643 Journey Into Mystery #643 Journey Into Mystery #643 Journey Into Mystery #643 Journey Into Mystery #643 Journey Into Mystery #643

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.