Avalon » Serie komiksowe » Dark Avengers vol. 2 » Dark Avengers vol. 2 #180

Dark Avengers vol. 2 #180

Dark Avengers vol. 2 #180

“Change is Good”

Postacie
Zapowiedź

• Działania Dark Avengers doprowadzają do Kataklizmu!
• Songbrid odkrywa spisek przeciwko Dark Avengers, Luke'owi Cage i Thunderbolts!

Streszczenie

W Mondo City odbywa się spotkanie radu Bossów. Omawiają ostatnie działanie Bossa Cage, w tym jego detonację nuklearną. Ten człowiek to legenda, ale jego czas chyba doszedł końca. Trzeba będzie sklonować nowy okaz. W tym momencie Cage dociera na miejsce. Mimo poważnych ran od razu chce przekazać informacje, jakie zdobył o nowych przestępcach. Zostaje jednak odesłany do ambulatorium.

Sultan trzyma przemienionego Skaara. Cage próbuje go przekonać, aby darował chłopcu życie.

W przyszłości Thunderbolts teleportują się do obozu przestępców. Chcą w raz z nimi dostać się jutro do zamku. Po chwili dochodzi jednak do nieporozumienia i rozpoczyna się walka. Złoczyńcy z przeszłości nie okazują litości, ponieważ są pewni, że Man-Thing teleportuje ich do miasta. Pierwsza próba pokazuje, że jest to niemożliwe. Będą jednak potrzebowali pomocy tubylców.

MACH V dostaje się do nowego obiektu Raft. Jest pewien, że nie ma ona nic wspólnego z więzieniem i Thunderbolts. W tym samym czasie na pustyni Cage rzuca się na Sultana. Ten dostrzega jednak, że jego pałac jest atakowany i porzuca walkę.

W przyszłości Boss Cage odpoczywa na szpitalnym łózku. Przypomina sobie dzieciństwo, kiedy rozmawiał z matką o jego dziadku – oryginalnym Luke'u Cage'u. Zginął on kiedy próbował przeszkodzić w kataklizmie, który zniszczył świat. Kiedy się budzi jego opiekunka informuje go, że prawdopodobnie czeka go emerytura.

Dark Avengers atakują pałac. Wender wskazuje im miejsce, gdzie ukryte jest źródło mocy Sultana. W tym samym czasie nadzór nad Thunderbolts odkrywa obecność MACH V. Rozkazują go zabić. Wszystko podsłuchuje Songbird. Abe jest pod ciężkim obstrzałem, więc Melisa postanawia intwerweniować. Przebija się do pokoju dowodzenia.

W przyszłości Thunderbolts otrzymują przekaz, w którym widzą problemy MACH V i Songbird. Dowiadują się też o misji Dark Avengers. To ta misja spowodowała zniszczenie świata i doprowadziła do przyszłości, w której teraz są. Muszą cofnąć się w czasie, pomóc Cage'owi w powstrzymaniu kataklizmu. Wszystko jest już gotowe. Armia mutantów mieszkających poza miastem zabrała się i zaatakuje mury. Tymczasem podróżnicy w czasie przechodzą przez portal Man-Thinga. Ghost wysyła jeszcze wiadomość w przeszłość.

Naczelnik Walker odwiedza celę, w której przetrzymywany jest Cain Marko. Chce go prosić o pomoc. W Afryce Dark Avengers docierają do podziemi pałacu. Tutaj znajduje się kieszonkowy wymiar, w którym pozostawili za sobą Regellianie. Tu znajdują się kryształy, które dają Sultanowi jego moc. Wender dostaje się do niego. Teraz ma wchłonąć moc kryształu i przesłać ją dalej.

Autor: Spell

Galeria numeru

Dark Avengers vol. 2 #180 Dark Avengers vol. 2 #180 Dark Avengers vol. 2 #180 Dark Avengers vol. 2 #180 Dark Avengers vol. 2 #180 Dark Avengers vol. 2 #180

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.