Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #18

Daredevil vol. 3 #18

Postacie
Zapowiedź

• Największa jak do tej pory historia Daredevila zaczyna się tutaj!
• Debiut nowego złoczyńcy w Nowym Jorku - Coyote.
• Jak bardzo rozsądny jest Matt Murdock?

Cytat

Daredevil: "Are you at the hospital?"
Foggy: "Yeah. And you're gonna be, too, Matt! I'm going to have yuo committed for your own good!"

Streszczenie

Do kancelarii Nelsona zagląda pan Santiago, który prosi o lekcje obrony sądowej, Foggy oświadcza jednak, że to jego były partner się tym zajmował, a on opuścił już firmę. Gdy jednak dowiaduje się, że chodzi o Adele Santiago, siostrę mężczyzny, zgadza się go wysłuchać. Klient wyjaśnia więc, że jego siostra była prywatną pielęgniarką Victora Hierry – miejscowego barona narkotykowego mającego obsesję na punkcie bezpieczeństwa. Często znajdowała się w jego gabinecie, by przygotować jego leki i tym podobne, i tak samo było kilka dni temu. Rozmawiała przez telefon z bratem, gdy nagle usłyszała, że jej pacjent upadł. Gdy jednak do niego dopadła, odkryła, że jego ciało zostało pozbawione ostatniej kropli krwi. Gdy do zamkniętego gabinetu w końcu dostali się ochroniarze Hierry, uznali, że pielęgniarka jest współwinna jego śmierci i próbowali zmusić ją do przyznania się do winy, po czym doprowadzili do jej aresztowania. Santiago jest pewien, że jego siostra jest niewinna, ich wyznaczony z urzędu prawnik jednak siedzi w kieszeni mafii. Przeklinając Matta, Foggy stwierdza, że przez lata nauczył się od partnera wiele o rozpoznawaniu kłamców i widzi, że mężczyzna mówi prawdę. Dodaje, że nie ma wyboru i musi przyjąć jego sprawę.

Kirsten odprowadza Matta do jego mieszkania, ten jednak coś wyczuwa i szybko się żegna, zasłaniając się zmęczeniem. W środku, ku swemu przerażeniu, odnajduje leżącą w łóżku Millę, swą żonę. Stwierdza, że powinna ona być w zakładzie psychiatrycznym i że będą go obwiniać za jej zniknięcie, ta jednak nie wie, o co mu chodzi i prosi, by ją przytulił. Murdock przyznaje więc, że po prostu miał ciężki dzień i udaje się zrobić im obojgu herbatę, potajemnie wsypując do kubka żony środki usypiające. Następnie dzwoni do Foggy'ego, ten jednak nie zamierza z nim rozmawiać, przynajmniej dopóki nie usłyszy, że chodzi o Millę. Matt prosi przyjaciela, by udał się do zakładu i dowiedział się, jak stamtąd uciekła – nie dla niego, lecz właśnie dla Milli. Niechętnie, Nelson zgadza się, w zamian prosi jednak Matta o dwie rzeczy – po pierwsze, żeby sprawdził tropy dotyczące ataku na Hierrę, a po drugie, żeby po tym wszystkim zapomniał jego numer.

Jakiś czas później Daredevil zmierza do siedziby Jardiema Salazara – przełożonego Hierry, znanego z usuwania niezadowalających go pracowników. Widząc w swoim gabinecie Śmiałka, każe swoim ochroniarzom go zaatakować, po czym zaczyna uciekać do windy. DD powala przeciwników, po czym ciska swoją pałką w drzwi windy, uniemożliwiając ich zamknięcie, wtedy jednak słyszy krzyki spadającego Salazara. Gdy jednak otwiera drzwi windy i spodziewa się wskoczyć do szybu, zamiast tego ląduje na podłodze kabiny. Gdy szuka zapadni, dzwoni do niego Foggy, który właśnie dotarł do zakładu i ogłasza, że wyśle tam też Matta – okazuje się bowiem, że Milla nadal znajduje się w swojej celi.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #18 Daredevil vol. 3 #18 Daredevil vol. 3 #18 Daredevil vol. 3 #18 Daredevil vol. 3 #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.