Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14

Postacie
Zapowiedź

• Pierwszy w historii team up Ultimates/Ultimate Spider-Man!
• Gdy naród jest w trakcie wojny Miles Morales postanawia dołączyć do Ultimates.
• Zrobi wszystko, by zasłużyć na członkostwo.

Cytat

May Parker: "Don't do what we say, don't do what he says, don't do what you think Peter would say... Do what your heart tells you. I've learned a lot in my life and I've learned that life is too short for anything else. Don't do what Peter would do. Do what Miles Morales would do."

Streszczenie

Gwen Stacy chce wiedzieć, dlaczego Kapitan Ameryka jest takim ćwokiem. Milesa bardziej interesuje, jak ich namierzył. Rogers odpowiada, że sam fakt, że Miles nie miał pojęcia, co Cap potrafi świadczy o tym, że nie powinien być superbohaterem. Rogers upiera się, że chłopiec powinien odłożyć kostium na półkę, ten zaś nie rozumie dlaczego – przecież Nick Fury dał mu swoje błogosławieństwo. Rogers przekonuje, że zabraniając mu "bohaterowania" ratuje mu życie i że z uwagi na pamięć Petera Parkera powinien go posłuchać.

Do rozmowy wcina się Mary Jane, po którą wcześniej – bez wiedzy May – zadzwoniła Gwen. Dziewczyna jest zdania, że Rogers czuje wyrzuty sumienia z powodu tego, co stało się Peterowi, i tak naprawdę nie mówi teraz do Milesa, tylko do Petera. Gwen znów zaczyna jechać po Capie, ale w jego obronie staje Miles. Dziewczyna nie rozumie dlaczego. Przecież po pogrzebie Rogers sam przyznał, że ponosi winę za śmierć Petera. Wywleczenie tego powoduje, że Cap zaczyna się tłumaczyć – chce uczyć się na swoich błędach.

Steve ponownie zaczyna tłumaczyć Milesowi, że nie wątpi w jego dobre intencje, ale świat jest teraz zbyt niebezpieczny, by 13-latek mógł próbować z nim walczyć. Miles w końcu się denerwuje i chce wiedzieć, czy Cap też myśli, że zabił Prowlera.

Rozmowę przerywa komunikator Capa. Rogers zostaje wezwany do kryzysu przy tunelu Lincolna. Przed odjazdem, Cap jeszcze raz zabrania Milesowi bycia Spider-Manem. Grozi mu więzieniem i tym... że powie jego rodzicom.

Gwen chce wiedzieć, co Miles zamierza zrobić, ale ten nie ma pojęcia. May proponuje, by chłopak udowodnił Rogersowi, że nie ma racji, pomagając mu. Chłopiec nie wie, jak miałby to zrobić – nie da rady go dogonić. May wręcza mu więc wyrzutnie sieci Petera twierdząc, że ten chciałby, by je miał. Wzruszony Miles nadal nie jest pewien, co powinien zrobić, zastanawia się, co na jego miejscu zrobiłby Peter. May postanawia dać mu radę – nie powinien robić tego, co jego zdaniem zrobił by Captain America, Peter Parker, czy nawet ona. Powinien zrobić to, co mówi mu jego serce.

Stojąc na dachu Miles zakłada wyrzutnie sieci. Wystrzelenie nici jest proste, huśtanie się na niej... z tym jest już gorzej. Kilka prób i kilka siniaków później Miles opanowuje sztukę poruszania się na sieciach na tyle, by podążyć w kierunku tunelu Lincolna. Po drodze rozmyśla o tym, że Peter był genialny.

Dociera na miejsce akurat w chwili, kiedy Captain America zostaje zmieciony przez wybuch w tunelu. Rhino naciera, jednym ciosem wrzuca Spider-Mana do rzeki i wraca do Capa. Rogers rozkazuje żołnierzom ewakuację cywili i zabezpieczenie terenu, sam skupia się na zbiegłym więźniu. Do akcji wraca Miles, który zakleja sieciami oczy agresora. Prosi też Rhino o wskazówki, jak wcześniej pokonał go Peter, bo sam nie ma więcej pomysłów. Rhino odrzuca go kilkanaście metrów dalej i zrywa z twarzy sieć, akurat w chwili, kiedy jego nos napotyka but Kapitana.

Spider-Man podpytuje jednego z żołnierzy, kim jest Rhino. Dowiaduje się, że to zamknięty w cybernetycznej zbroi wariat. Żołnierz mówi mu też, gdzie znajduje się panel kontrolny urządzenia.

Miles skacze na plecy Rhino, gdzie odnajduje panel kontrolny. Otwiera go, ale waha się, czy użyć swego żądła – kiedy ostatni raz to zrobił, zginął jego wujek (patrz: Ultimate Comics Spider-Man #12). Kiedy jednak Rhino zwraca na niego swą uwagę, postanawia działać. Żądli. Elektryczność zaczyna tańczyć po zbroi zbiega, która chwilę później wybucha, odrzucając Capa i Spider-Mana kilkanaście metrów dalej.

Dym rozwiewa się, ukazując unieszkodliwionego Rhino. Poirytowany Cap zgadza się dać Milesowi szansę, pod warunkiem, że będzie się szkolił. Chłopak zapytuje, czy to Rogers się tego podejmie?

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.