Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #9

Scarlet Spider vol. 2 #9

Scarlet Spider vol. 2 #9

"The Second Master" - part 3

Postacie
Zapowiedź

• Co chciwość korporacji Roxxon sprowadziła do Houston?
• Mammon został wypuszczony.
• PLUS: W budynkach NASA w Houston zostały otworzone drzwi... i życie Scarlet Spidera nie będzie już takie samo.

Cytat

Scarlet Spider: "If your wolf was here, would it tear that thing's throat out, too?"
Red Wolf: "He would try."
Shooting Star: "What are you two, @#$%@&# bonding?!"

Streszczenie

Rangers i Scarlet Spider walczą z gigantycznym energetycznym potworem – Mammonem – ten jednak nic sobie nie robi z ich ataków i powala jednego herosa a drugim. Widząc uciekającego naukowca, Kaine chwyta go i razem z Shooting Star i Red Wolfem zaczyna wyciągać od niego odpowiedzi. Ten wyjaśnia więc, że kilka miesięcy temu wykryli coś poniżej dna Zatoki – nie żaden z surowców naturalnych, ale samowystarczalne źródło energii, które Walsh chciał posiąść na własność. Gdy jednak uwolnili je z podziemi, zostali zaatakowani przez istotę, która w końcu skryła się w ciele jednego z pracowników, wykorzystując go jako pożywienie. To jednak jedynie bardziej zaciekawiło dyrektora, który zaczął sprowadzać więcej ludzi, którymi stwór mógłby się żywić. Naukowiec stwierdza, że nigdy nie powinni byli uwolnić go ze złóż ropy, a wtedy na miejscu zjawia się Walsh wraz z oddziałem szturmowców Roxxonu. Scarlet i herosi atakują ich, szybko ich powalając – kilku zabija też potwór – Kaine zauważa jednak, że "nosiciel" potwora zaczyna się wypalać, rzuca się na niego i wyciąga z formy energetycznej Mammona. Ten więc zaczyna szukać nowego nosiciela i rzuca się w stronę oskarżającej swego ojca o całe to zamieszanie Zoe. Walsh odpycha ją jednak i sam daje się opętać przez potwora. Scarlet Spider wpada na pewien pomysł i wypala swoje znamię na piersi Walsha, zwracając tym samym uwagę Mammona na siebie. Monstrum zaczyna pędzić za nim, Kaine prowadzi go więc w okolice cystern ropy, gdzie, pajęczynami, "wyrywa" Walsha z ciała Mammona. Potwór rzuca się na niego, klon Spider-Mana unika go jednak. Gdy Mammon wpada do cysterny, następuje eksplozja, która ściąga na miejsce Rangers. Widząc uwięzionego w ropie potwora, herosi stwierdzają, że Pająk poświęcił się, by ich uratować, Kaine jednak zjawia się przed nimi jak najbardziej żywy, niosąc nieprzytomnego Walsha.

Dyrektor zostaje w stanie katatonicznym zabrany do szpitala, a Zoe udaje się razem z nim. Okazuje się też, że Roxxon usunęło wszystkie ciała z laboratorium, za zniknięcie dowodów winiąc eksplozję. Właśnie przybyły p.o. dyrektora dziękuje herosom za pomoc w ocaleniu świata i firmy. Jakiś czas później Texas Twister zapewnia, że będą trzymać oko na koncernie, Kaine zauważa więc, że dopiero co bronili firmy przed nim. Dowódca Rangers odpiera więc, że teraz, gdy Inicjatywa upadła, a Avengers i inne "duże" drużyny nigdy nie opuszczają Nowego Jorku, jego drużyna jest jedyną, na którą mieszkańcy Teksasu mogą liczyć, gdy jednak wlicza Scarlet Spidera w jej skład, klon powala go, stwierdzając, że nie zamierza się z nimi utożsamiać. Gdy odchodzi Twister krzyczy za nim, że od teraz mieszkańcy Houston są jego odpowiedzialnością.

W centrum medycznym Houston Zoe Walsh zapewnia ojca, że teraz rozumie, że wszystko, co zrobił, zrobił dla niej i obiecuje, że znajdzie tego, kto doprowadził go do tego stanu. Tworząc z pamięci portret Kaine'a obiecuje, że zapłaci on za to.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #9 Scarlet Spider vol. 2 #9 Scarlet Spider vol. 2 #9 Scarlet Spider vol. 2 #9 Scarlet Spider vol. 2 #9 Scarlet Spider vol. 2 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.