Avalon » Serie komiksowe » Incredible Hulk vol. 4 » Incredible Hulk vol. 4 #12

Incredible Hulk vol. 4 #12

Incredible Hulk vol. 4 #12

"Stay Angry" Part Five "Riot at the God Complex"

Postacie
Zapowiedź

• HULK VS. WOLVERINE!
• HULK VS. THE THING!
• Zakończenie historii "Stay Angry".
• Jaki diaboliczny plan przygotował Bruce Banner?

Streszczenie

Antarktyda. Banner włamał się do bazy "God Complex". Tajnego więzienia stworzonego wiek temu jako przechowalnia dla wszelkich, zagrażających światu rzeczy. Wolverine i Thing zostali przysłani, aby zatrzymać Bruce'a.

Hulk siedzi w celi. Otoczony jest robotami, które wzywają go do przedstawienia dowodu, iż jest tu legalnie. Zielony gigant zachowuje spokój. Domyśla się, że Banner chciał, by zaczął szaleć i niszczyć wszystko wokół, dlatego chce zrobić dokładnie na odwrót. Nie zauważa, kiedy na plecy wskakuje mu mały robocik z dwoma wielkimi strzykawkami i robi zastrzyk.

Kiedy Logan i Ben dochodzą do pomieszczenia z Hulkiem zastają go, z furią, walczącego z robotami. Od razu atakują jadeitowego olbrzyma.

Hulk nie pozostaje dłużny. Jest pewien, że jego przeciwnicy zostali nasłani przez Bannera. Próbuje wydusić z nich plan, jaki ma jego alter ego. Zażarta walka trwa, przeciwnicy nie oszczędzają siebie, ani budynku. Wściekły Hulk wykrzykuje, aby Banner zdradził mu czego chce. Nagle mały robocik na jego ciele robi mu kolejny zastrzyk. Jego furia wzmaga się. Thing i Wolverine próbują go powstrzymać. Kiedy tylko Hulk zaczyna się uspokajać i myśleć, robocik kłuje go. W końcu Hulk rezygnuje z prób uspokojenia się i daje Bannerowi to, co ten chciał - rzuca się w wir walki. W końcu, po jednym z ciosów Zielonego, Thing przebija sufit i wylatuje na powierzchnię. Hulk wyskakuje za nim. Walka kosztowała go dużo sił, dlatego odpuszcza i odchodzi. Po drodze zmienia się w Bannera. Mały robocik wciąż tkwi przyczepiony do jego pleców.

Hulk odzyskuje przytomność. Jest przywiązany do fotela, a duża igła wycelowana jest w jego oko. Z głośników rozlega się głos Bruce'a. Banner informuje Hulka, iż z zebranych wcześniej artefaktów - palca Pit Bulla, magii ze Starej Atlantydy, radzieckiego żywego metalu i sekretów z miasta Wielkich Stóp, w żyłach Zielonego, z pomocą ogarniającej go wciąż wściekłości stworzył lek. Antidotum na Hulka.

Autor: redevil

Galeria numeru

Incredible Hulk vol. 4 #12 Incredible Hulk vol. 4 #12 Incredible Hulk vol. 4 #12 Incredible Hulk vol. 4 #12 Incredible Hulk vol. 4 #12 Incredible Hulk vol. 4 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.