Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #691

Amazing Spider-Man #691

Amazing Spider-Man #691

"No Turning Back" Part 4: "Human Error"

Postacie
Zapowiedź

• "No Turning Back" zbliża się do konkluzji.
• Tylko jedna osoba na świecie jest w stanie pomóc Spider-Manowi w walce z Lizardem - Curt Connors!
• Dodatkowo: szokujące wydarzenie, które puści w ruch działania... dla AMAZING SPIDER-MAN #700!

Streszczenie

Horizon Labs. Spider-Man ledwo co wskoczył do jednego z laboratoriów tuż przed odcięciem kompleksu od świata. Zdążył zauważyć, iż pomieszczenie jest pełne jasczurzo-podobnych istot. Jest gotowy do walki. Nie jest jednak przygotowany na to co widzi - gady łaszą się do ludzi. Jak wyjaśnia Sajani, nie ma powodu, by jaszczury atakowały ludzi, nie są bowiem naturalnymi wrogami.

Nagle Spidey słyszy odgłos strzału. Domyśla się, że broni użyła Carlie. Od razu pędzi w jej kierunku. Na szczęście był to tylko strzał ostrzegawczy. Jaszczury nie zaatakowały również detektyw. Co więcej gadzi Grady i Bella, para jako ludzie, wyraźnie mają się ku sobie.

Pająk zastanawia się dlaczego zatem Lizard go atakował - być może złość pochodziła od Connorsa, a nie od gada. Spider-Man zauważa Curta. Jaszczur nie ma ochoty zostać zabrany i zamknięty w celi. Wstrzykuje sobie MGH. Widząc to Avenger szybka pokrywa Connorsa siecią i używając go jako taranu wydostaje się z kompleksu. Peter boi się, iż Lizard będzie w stanie kontrolować swoich pomocników, którzy zaczną zabijać pracowników Horizon.

Chwilę później Spider-Man i Lizard są już na zewnątrz. Pająk naprawia jak może dziurę w budynku i odwraca się. Akurat w porę, aby dostrzec przemienionego w nową postać, silniejszego i szybszego niż dotąd, szarżującego Lizarda.

Wewnątrz kompleksu. Cooper daje naukowcom strzykawkę z resztką formuły, którą wstrzyknął sobie Connors. Uatu ma pomysł jak stworzyć szczepionkę.

Na ulicy. Spider-Man wyraźnie przegrywa w walce z nowym Jaszczurem. Na szczęście Lizard nie zabija gapiów bowiem zaczyna mieć zwidy - zamiast nieznanej sobie kobiety widzi swoją żonę.

Uatu, przez mały otwór w ścianie, podaje Pająkowi harpun z antidotum. Jest tylko jeden problem - bohater musi je podać wprost do gadziej części mózgu przeciwnika. Ale taki atak może go zabić.

Wahaniom Spider-Man przygląda się Madame Web.

Spider-Man decyduje się zaryzykować atak. Lizard chce zmasakrować przechodniów, by pokazać pajęczakowi, iż nie ma w nim nic ludzkiego, ale zastyga w zdziwieniu, bowiem znów widzi w otaczających go ludziach swoją żonę i syna, a w samym Spiderze widzi Connorsa. Parker atakuje i wbija harpun w czaszkę Lizarda. Kiedy ten pada, Pająk z przestrachem przeprasza przeciwnika i żałuje swojej decyzji. Jaszczur zostaje pokonany, ale nie zmienia postaci. Pokonanego gada zabiera S.H.I.E.L.D. i umieszcza w więzieniu Raft.

Kilka godzin później Spider odwiedza Connorsa. Lizard wydaje się zdrów. Pająk oddycha z ulgą. Nie ma ochoty więcej powtarzać takiej walki i być tak blisko zabicia kogoś.

Lizard patrzy na odchodzącego Spider-Mana. Chce mu powiedzieć, iż jego akcja udała się. Nie ma już Lizarda - została tylko osobowość Curt Connorsa. Ale doktor milczy. Uznaje swoje uwięzienie w ciele gada za karę, na którą zasłużył.

Horizon Labs. Modell prosi swojego chłopaka - Baeza, aby zbadał jego laboratorium. Zginęło bowiem coś ważnego.

Shadowland. Stone instaluje Fiskowi pierwszy zagłuszacz pajęczego zmysłu.

Chelsea. Julia Carpenter ogląda sieć życia. Każda możliwa przyszłość kończy się ciemnością. W wizji pojawia się także twarz mężczyzny.

Delvadia. Mężczyzna z wizji Madame Web to Roderick Kingsley, Devil-Spider i oryginalny Hobgoblin w jednym. Mężczyzna właśnie dowiedział się, iż jego brat nie żyje i nie jest Hobgoblinem, co oznacza, że osoba nosząca tę maskę musi mieć się na baczności.

Autor: redevil

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #691 Amazing Spider-Man #691 Amazing Spider-Man #691 Amazing Spider-Man #691 Amazing Spider-Man #691 Amazing Spider-Man #691 Amazing Spider-Man #691

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.