Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #8

Scarlet Spider vol. 2 #8

Scarlet Spider vol. 2 #8

"The Second Master" - part 2

Postacie
Zapowiedź

• Texas Twister! Shooting Star! Red Wolf! Firebird! Living Lightning! Najwięksi bohaterowie południowego-zachodu Rangersi są w Houston, by zająć się Scarlet Spiderem.
• Czy Scarlet Spider przeszedł z najnowszego bohatera na najbardziej poszukiwanego w Houston?
• Co fundacja Roxxon odnalazł w Zatoce Meksykańskiej?

Streszczenie

Kilka miesięcy temu. David Walsh dociera na platformę wiertniczą w pobliżu Galveston, gdzie dowiaduje się, że udało im się odizolować to, co odnaleźli. Nie za pomocą ich technologii jednak – "ono" jest uwięzione w ciele jednego z ich pracowników.

Teraz. Kaine przygląda się czwórce Rangers za oknem i dwójce stojącej za jego plecami. Podczas gdy herosi kłócą się z Walshem, Pająk zaczyna formować plan. Chwyta Shooting Star i wyrzuca ją przez okno prosto w Texas Twistera, po czym, unikając ataków Firebrid i Living Lightninga, porywa Zoe i zaczyna uciekać. Nagle na jego drodze Fifty-One, który atakuje jego umysł, Scarlet rzuca więc dziewczynę w ramiona kosmity i zaczyna opadać. Odzyskawszy trzeźwość umysłu porywa Zoe z rąk Fifty-One za pomocą pajęczyny i zaczyna się ukrywać. Jakiś czas później Layton zbiera zeznania dyrektora, a gdy Texas Twister stwierdza, że Roxxon nigdy nie miało silnego kręgosłupa moralnego i być może Pająk miał powód, by zinfiltrować wieżowiec, Walsh przypomina, że "heros" porwał jego córkę. Ta tymczasem tłumaczy Kaine'owi, że jej ojciec dokonał strasznych rzeczy, które może mu pokazać, jeśli zabierze ją na platformę przy Galveston, Scarlet Spider "pożycza" więc stojący nieopodal motocykl. Jakiś czas później jego trop wykrywa Red Wolf, a po chwili Living Lightning wraca do reszty zespołu, informując, że otrzymali wiadomość o ataku na platformę wiertniczą Roxxonu. Tę samą informację otrzymuje Walsh, który każe zlikwidować wszystkich intruzów.

Na platformie Kaine dociera do pomieszczenia wskazanego przez Zoe, okazuje się jednak, że nie ma tam ciał, o których dziewczyna mówiła – ani niczego innego. Wypomina sobie, że uwierzył zwariowanej dziewczynie i zmarnował swoją drugą szansę na życie, terroryzując Roxxon. Po chwili zostaje zaatakowany przez Rangers, nagle jednak Fifty-One wyczuwa coś i wywołuje wstrząsy, przez które wszyscy herosi zapadają się poziom niżej. Tam odkrywają laboratorium wypełnione ciałami, słyszą też czyjś krzyk. Kierując się słuchem docierają do uwięzionego w komorze mężczyzny. Zajmujący się nim naukowiec wyjaśnia, że ciała nie są już w stanie utrzymać "go" na uwięzi, a po chwili z krzyczącego wyłania się gigantyczny energetyczny potwór.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #8 Scarlet Spider vol. 2 #8 Scarlet Spider vol. 2 #8 Scarlet Spider vol. 2 #8 Scarlet Spider vol. 2 #8 Scarlet Spider vol. 2 #8 Scarlet Spider vol. 2 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.