Avalon » Serie komiksowe » Spider-Men » Spider-Men #4

Spider-Men #4

Postacie
Zapowiedź

• Czy Spider-Mani pokonają Mysterio?
• Peter Parker twarzą w twarz z rodziną, której nigdy nie miał!
• JEDEN Z NAJBARDZIEJ PODNIOSŁYCH MOMENTÓW W ŻYCIU OBU BOHATERÓW!

Cytat

Miles: "Hey, do you have a Nick Fury where you come from?"
Peter: "Oh yes."
Fury: "Yeah? What is he like?"
Peter: "Uh, white."
Fury: "Sorry to hear that."

Streszczenie

Przed domem May Parker Peter nie może uwierzyć, że Gwen jest taka młoda. May nie wytrzymuje, i myśląc że to jakiś okrutny żart policzkuje mężczyznę, a leżącego zaczyna kopać Gwen. Wtedy jednak pojawia się Miles i mówi, że to rzeczywiście Peter Parker. Mężczyzna przeprasza za to, że tu przyszedł – nie przemyślał tego. Usłyszawszy to, May mdleje.

Triskelion. Tony Stark próbuje rozgryźć technologię Mysterio. Na razie bez skutku. Stark chce pogadać z Parkerem, może go na coś naprowadzi. Kiedy Nick Fury się zgadza, Tony wyraża zdziwienie, że ten w ogóle pozwolił Parkerowi biegać wolno. Fury odpowiada, że był mu to winien.

Mary Jane odbiera telefon. To Gwen. Dziewczyna nie mówi niczego koleżance wprost. Wyznaje, że nie chciała dzwonić, ale gdyby ich role się odwróciły, to nigdy by nie wybaczyła MJ, gdyby to przed nią zataiła.

May budzi się na kanapie. Idzie na górę, skąd dobiegają głosy. To Peter, Miles i Gwen rozmawiają, porównując swoje światy. Miles podziwia skonstruowane przez "ich" Petera wyrzutnie sieci. Gwen chce wiedzieć, jaki jest jej odpowiednik ze świata Petera. Mężczyzna nie mówi jej o tym, że zginęła. Gwen dopytuje dalej, tym razem o Mary Jane. Peter wyjawia, że w jego świecie jest modelką, na co Gwen reaguje śmiechem.

Do pokoju wchodzi May. Chociaż Miles i Gwen zapewniają, że mężczyzna przed jej oczami to Peter, kobieta nie jest przekonana. Zapytuje, czy w jego świecie jest jej odpowiednik, a wtedy Peter tłumaczy, że ona i wujek Ben go wychowali. Wyznaje, że Ben zginął i z tego powodu jest Spider-Manem. Bo "wielka moc pociąga za sobą odpowiedzialność". Usłyszawszy to, wątpliwości May się rozwiewają. Zalana łzami przytula Petera.

Po czułej chwili Peter pyta, czy cały świat wiedział, że nastolatek z Nowego Jorku jest Spider-Manem. Gwen tłumaczy, że wiedziały tylko one, Mary Jane, Norman Osborn i Kitty Pryde. Parker nie może uwierzyć, że w tym świecie chodził z Shadowcat. Miles zauważa przez okno limuzynę S.H.I.E.L.D. stojącą pod domem i z przykrością komunikuje pozostałym, że czas na pogawędki dobiegł końca.

Peter czule żegna się z May i Gwen. Nick Fury prowadzi Parkera do samochodu i nakazuje Milesowi powrót do szkoły, ale Pete prosi, by chłopak jeszcze jakiś czas mu potowarzyszył. Wsiadając do limuzyny Parker zauważa stojącą na chodniku MJ, ale kiedy próbuje dać jej znak, dziewczyna ucieka.

Machając na pożegnanie May mówi Gwen, że teraz wie, że podjęła właściwe decyzje. Skulona za rogiem Mary Jane nie może powstrzymać łez.

Triskelion. Peter ogląda wyniki pracy Tony'ego Starka. Stark utknął w martwym punkcie. Tony i Peter przeglądają równania, a tymczasem Miles patrzy na nagrane przy Mysterio filmiki. Rozpoznaje na nich widok z okna, wie, skąd Mysterio nadaje. Fury wydaje rozkaz. Ruszają do akcji.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Spider-Men #4 Spider-Men #4 Spider-Men #4 Spider-Men #4 Spider-Men #4 Spider-Men #4 Spider-Men #4 Spider-Men #4 Spider-Men #4

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.