Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #16

Captain America vol. 6 #16

Captain America vol. 6 #16

"New World Orders" Part 2

Postacie
Zapowiedź

• Komórki Discoridii atakują amerykańskie cele na świecie!
• Dziennikarz Reed Braxton nastawia opinię publiczną przeciwko Kapitanowi!
• Ale skoro Braxton nie żyje, to kto występuje w telewizji?

Streszczenie

Oddziały Discordians atakują cele powiązane z USA na całym świecie. Największy atak przeprowadzony jest na Waszyngton. Całość komentuje na żywo Reed Braxton. Atakuje on bohaterów, a zwłaszcza Kapitana. Ten właśnie pojawia się w stolicy z armią S.H.I.E.L.D.. Walka nie trwa długo, ponieważ moc napastników szybko się wypala, a oni padają martwi. Cap rusza ratować cywili, ale ci odrzucają jego pomoc. Oglądają relacje Reeda i atakują Capa. Ten postanawia uciekać.

Steve kontaktuje się z drugą drużyną. To Sharon, Dum Dum i Falcon. Namierzają oni lokalizację, z którego nadaje Braxton. Kiedy docierają na miejsce odnajdują reżyserkę, gdzie widzą, jak kilku Reedów nagrywa różne materiały równocześnie. Sharon odkrywa, że do transmisji dołączany jest ukryty sygnał, ale nie udaje jej się dowiedzieć co on wywołuje. Nagle relacja przenosi się do studia, gdzie Reed informuje widzów, że zostali zaatakowani przez S.H.I.E.L.D. i są ich więźniami. Agent 13 zauważa kamerę w oku jednego z Braxtonów i nokautuje go. Następnie Dum Dum pozbawia go głowy i ujawnia, że to robot. Razem zaczynają przebijać się przez oddziały ochrony. Docierają na dach, gdzie czeka na nich Falcon. Razem odlatują w bezpieczne miejsce.

Tymczasem Captain musi uciekać przed atakującym go tłumem i resztkami Discordians. Ludzie przed telewizorami wiwatują na widok kopanego herosa. Cały czas podgrzewa ich komentarz Reeda Braxtona.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #16 Captain America vol. 6 #16 Captain America vol. 6 #16 Captain America vol. 6 #16 Captain America vol. 6 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.