Avalon » Serie komiksowe » Avengers vs. X-Men: Vs » Avengers vs. X-Men: Vs #5

Avengers vs. X-Men: Vs #5

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Black Panther vs. Storm!
• Angel vs. Hawkeye!

Streszczenie

Góra Wundagore. Psylocke i Angel tropią Hawkeye'a. Mściciel ma blokadę telepatyczną, więc to Warren musi wypatrzeć go z góry. W końcu mu się udaje, a w tej samej chwili Clint wypuszcza strzały. Chybia i Warren rewanżuje się swymi techno-organicznymi piórami. Walka staje się coraz bardziej zaciekła, dystans między przeciwnikami zmniejsza się. W końcu, kiedy Angel jest dość blisko Barton doskakuje do niego i rani go grotami swych strzał, niczym Wolverine pazurami. Mężczyźni zaczynają się okładać, a wtedy walczących odnajduje Betsy.

Hawkeye celuje do niej z łuku i grozi, że wypuści strzałę, jeśli Angel nie odleci. Warren odpiera, że Psylocke – jako władająca telepatią ninja – nie są straszne jego strzały, ale żeby nie ryzykować zgadza się ustąpić. Wtedy Clint wpakowuje mu strzałę w korpus i ucieka, zostawiając rannego Angela w objęciach Betsy.

Zwycięża Hawkeye.Wakanda. Storm i Black Panther właśnie mają swą ostatnią kłótnię małżeńską. Ororo razi męża piorunem i nie dziwi się nawet, kiedy ten przekierowuje energię ku niej – w końcu jest geniuszem. Nie podejrzewa, że widok jej zaciekłej twarzy sprawia T'Challi więcej bólu, niż jej błyskawica. Dla Black Panthera wybór pomiędzy ocaleniem małżeństwa a ocaleniem świata jest jasny, choć bolesny.

T'Challa zdaje sobie sprawę, że nie może równać się z mocą Storm, dlatego uruchamia jeden z przygotowanych wcześniej planów. Na jego rozkaz chmury nad Wakandą zostają spryskane absorbującym polimerem, a mechaniczny fitoplankton obniża minimalnie temperaturę Oceanu Indyjskiego. To odbiera moc przywołanej przez Ororo nawałnicy. Storm jest wściekła, że przez cały czas ich małżeństwa mąż nie omieszkał wspomnieć, że przygotował swój kraj do walki z jego żoną. Kobieta rzuca się na męża z pięściami.

Małżonkowie toczą równą walkę wręcz. W pewnej chwili dochodzi między nimi do pocałunku, który Storm kończy swą pięścią. Pojawiają się mieszkańcy Wakandy, którzy nie rozumieją, dlaczego ich królowa walczy z ich królem. Wtedy pojawia się Rachel i komunikuje Storm, że Hope nie ma w Wakandzie. Małżonkowie patrzą na siebie i po chwili każde odchodzi w swoim kierunku. Storm zostawia za sobą zaręczynowy pierścionek.

Zwycięzca? Tu nie ma zwycięzców.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers vs. X-Men: Vs #5 Avengers vs. X-Men: Vs #5 Avengers vs. X-Men: Vs #5 Avengers vs. X-Men: Vs #5 Avengers vs. X-Men: Vs #5 Avengers vs. X-Men: Vs #5 Avengers vs. X-Men: Vs #5 Avengers vs. X-Men: Vs #5 Avengers vs. X-Men: Vs #5 Avengers vs. X-Men: Vs #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.