Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #312

Wolverine #312

Wolverine #312

"Sabretooth Reborn" Part 3: "Remus"

Postacie
Zapowiedź

• Sabretooth powrócił – ale który jest prawdziwy?
• Gdzie był przez cały czas Sabretooth i czyją weźmie stronę?
• Tożsamość tajemniczej rudej, która uratowała Wolverine'a zostaje ujawniona!

Streszczenie

Helikopter gdzieś nad Kanadą. Wolverine nie wierzy w ani jedno słowo Remus i rzuca się na nią z pazurami, gotów zabić ją samą. Kobieta stwierdza jedynie, że mogła mu wyjawić wszystkie tajemnice dotyczące jego, Romulusa i Sabretootha, ale skoro nie chce współpracować, to jest sam sobie winien. Następnie powala mutanta i wyrzuca go z pojazdu, ten jednak wbija się w kadłub śmigłowca i wyciąga kobietę za sobą. Gdy Remus łapie się go, Logan stwierdza więc, że jeśli się puści, jego czynnik gojący pozwoli mu przeżyć. Kobieta odpowiada, że nie jest on jedyną osobą z przyśpieszoną regeneracją, po czym wysuwa w wewnętrznej strony przedramienia pojedynczy pazur i wbija go w dłoń mutanta. Ten puszcza helikopter i oboje zaczynają spadać.

Już na ziemi, Logan podnosi się, zauważając poharataną po upadku na skały, ale szybko regenerującą się Remus. Kobieta domyśla się, że mutant nie pamięta całej swojej przeszłości i zaczyna tłumaczyć, że razem z bratem obserwowała powstanie i upadek wielu imperiów, od Starożytnego Rzymu po Trzecią Rzeszę – wszystkie one upadły, wszystkie miały też inną wspólną cechę – zostały założone przez ludzi. Wolverine zauważa, że brzmi to jak retoryka Magneto czy Apocalypse'a. Kobieta ignoruje to i ujawnia, że historia o homo lupus, ludziach wyewoluowanych od wilków, to jedno wielkie oszustwo – Romulus dopiero pracuje nad stworzeniem takiego gatunku, z czym wiąże się stosunkowo duża liczba "dzikich" mutacji. Szkielety, które Wolverine znalazł w Wakandzie [patrz Wolverine vol. 3 #52 – przyp. S_O] miały jedynie odwrócić jego uwagę od tego, co Romulus naprawdę tam robił – wydobywał Vibranium, ważny składnik nowego Adamantium. Usłyszawszy to wszystko, Logan prosi, by Remus zaprowadziła go do swego brata.

Jakiś czas później, willa na Wybrzeżu Amalfitańskim we Włoszech. Cloak teleportuje do wnętrza siebie, Dagger, Remus i Wolverine'a, który każe pozostałym czekać na sygnał. Przekradając się korytarzami, zostaje zaatakowany przez Sabretootha, zauważającego, że Logan zawsze był w stanie zrobić wszystko dla rudych dziewczyn – a zwłaszcza tej jednej. X-Man nie słucha go jednak i pozwala ogarnąć się berserkerskiemu szałowi, w kilka chwil powalając Creeda. Przebija się do kolejnego pokoju, gdzie odkrywa Romulusa w komorze identycznej z tą, w której program Weapon X dokonał połączenia jego kości z Adamantium. Przebija się przez szkło i atakuje starożytnego mutanta, okazuje się jednak, że przybył za późno – kości Romulusa zostały już pokryte niezniszczalnym metalem. Logan pyta, czy od początku taki był plan łotra – zmienić się w tanią podróbkę jego samego. Ten stwierdza więc, że Wolverine nigdy nic nie rozumiał, po czym ujawnia, że to on sam kazał Romulusowi usunąć swoje wspomnienia i uczynić z siebie królika doświadczalnego. Program Weapon X od początku był pomysłem Logana. Słysząc to, Wolverine próbuje się przekonać, że to kolejne kłamstwa, w głębi serca czuje jednak, że to prawda.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #312 Wolverine #312 Wolverine #312 Wolverine #312 Wolverine #312 Wolverine #312 Wolverine #312 Wolverine #312

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.