Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Force » Uncanny X-Force #29

Uncanny X-Force #29

Uncanny X-Force #29

"Final Execution" Part 5 "No Trust in Tomorrow"

Postacie
Zapowiedź

• Wszystko prowadziło do tego miejsca: "Final Execution" wchodzi w swój ostatni akt!
• Nowe Brotherhood of Evil Mutants wykonuje swój ruch!
• Oszustwo Fantomexa wraca, aby zagrozić drużynie!

Streszczenie

W przyszłości rzeczywistość się załamuje. Przyszły Logan domyśla się, że jeden z podróżników w czasie zginął. Biegnie co sił do Psylocke z jego czasu. Ta leży na ziemi. Jej odpowiednik z przeszłości jest ciężko ranna. Jeżeli jej nie odnajdą to cały ich świat przestanie istnieć.

Betsy wykrwawia się i obserwuje umierający świat. Odnajduje ją Punisher, który chce ją uratować. Ta jednak zaczyna walczyć i ucieka. Próbuje skoczyć z dachu, ale łapie ją Cable. On także nie ma łatwo. Psylocke szarpiąc się doprowadza do eksplozji ich latającego skutera. Oboje spadają i przed pewną śmiercią ratuje ich Nightcrawler, który przenosi ich do reszty X-Force. Tam odnajduje ich Logan z przyszłości. Obiecuje pomoc, ale Braddock jej nie chce. Wyrywa Deadpoolowi broń i przystawia sobie do głowy. Powstrzymuje ją interwencja jej odpowiedniczki z przyszłości. Ta telepatycznie uspokaja ją. Betsy traci przytomność.

Budzi się w niebie, gdzie wita ją Warren. Ukochany ma jej za złe samobójstwo. Zaczyna ją przekonywać, że ma powody by żyć. To co zrobił Fantomex było słuszne, a to co ona zrobiła z Archengelem było nieuniknione. To wszystko przez to, co lata temu zrobił mu Apocalypse. Każe jej sobie wybaczyć i żyć pełnią życia.

Betsy budzi się w regeneracyjnej wannie. Wita ją jej odpowiedniczka z przyszłości. Psylocke od razu oskarża ją o wepchnięcie rozmowy z Warrenem do jej głowy. Ta zaprzecza. Zaczyna opowiadać o swoich związkach z perspektywy czasu. Stara się przekonać Psylocke, że przyszłość nie jest taka zła. Uratuje świat i uczyni go idealnym. Wie, że tak będzie ponieważ mimo jej wizyty w przeszłości, ten świat nadal istnieje. To znaczy, że bieg historii się nie zmieni.

Reszta X-Force rozmawia z bohaterami z przyszłości. Ci starają się nie dopuścić, aby mutanci poznali więcej szczegółów o przyszłych wydarzeniach. Może to zaburzyć linię czasu. Mimo to Deadpoolowi udaje się wkurzyć Franka, który omal nie otwiera ognia. Kiedy wszyscy są już razem X-Force wchodzi do urządzenia, które przeniesie ich z powrotem do domu. Logan mówi swojemu młodszemu ja, że wierzy, że zrobi to co jest konieczne. Kiedy mutanci znikają, Wolverine pyta Psylocke, czy jego młodsze ja da radę. Betsy jest tego pewna. W końcu ciągle tu są. Para całuje się.

Autor: Spell

Galeria numeru

Uncanny X-Force #29 Uncanny X-Force #29 Uncanny X-Force #29 Uncanny X-Force #29 Uncanny X-Force #29 Uncanny X-Force #29 Uncanny X-Force #29

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.