Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #272

X-Men: Legacy #272

Postacie
Zapowiedź

• Rogue jest uwięziona w innym świecie przez strasznego Swarma. Teraz stara się przeżyć wystarczająco długo, aby odnaleźć drogę do domu.

Cytat

Tritt: "Isn't that better? No pain... No confusion. Only the peace and unity of the Hive-mind."

Streszczenie

Chahr i jego król oglądają pobojowisko w namiocie Rogue. Władca Vray'ów mówi Chahrowi, by zapomniał o porwanej przez insekty kobiecie - jest już częścią Roju.

Prowadzona przez insekty Rogue odzyskuje zmysły. Szybko zostaje z powrotem podporządkowana Rojowi. Tritt, dowódca oddziału, prezentuje ją Królowej Roju. Zaciekawiona oporem Rogue Królowa chce własnoręcznie włączyć ją do Roju, ale X-Manka stawia opór. Dotyka Królowej, wchłaniając umiejętność posługiwania się bronią insektów i rozpętuje walkę. Po chwili przewaga liczebna insektów daje o sobie znać i Anna Marie zostaje ponownie pochwycona. Królowa i Tritt łączą się z nią w umyśle Roju, próbując przekonać X-Mankę, by dołączyła do nich. Rogue poznaje historię Roju - i odkrywa, że pogrążył się w stagnacji, jednomyślność sprawiła, że insekty straciły kreatywność. Poznając wspomnienia Roju Anna Marie dociera do segmentu pamięci odciętego od reszty. Zaskakuje to Tritta, przekonanego, że Rój swobodnie dzieli się wszystkim. Królowa odcina zarówno Rogue jak i Tritta od Roju, i nakazuje insektom zgładzenie obojga. X-Mance i insektowi udaje się uciec, a Rój rusza na wojnę z Vray'ami.

Rogue i Tritt wydostają się spod gruzowiska, w którym utknęli podczas ucieczki. Odcięty od Roju Tritt jest samotny, ale daje sobie radę dzięki więzi z X-Manką. Pyta, czy mogli się pomylić, ale Rogue jest pewna swego - wspomnienie, które próbowała przed nimi ukryć Królowa było prawdziwe. Królowa Roju i Król Vray'ów uzgodnili, że doprowadzą do bitwy, która zdziesiątkuje szeregi obu stron, wspomnienie której będzie napędzać konflikt przez kolejne pokolenia. Tylko wojna utrzymuje populację obu ludów na poziomie, na którym nie grozi im klęska głodu.

X-Manka i zbuntowany insekt postanawiają powstrzymać nadchodzące starcie. Tymczasem obie strony ruszają do walki.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #272 X-Men: Legacy #272 X-Men: Legacy #272 X-Men: Legacy #272 X-Men: Legacy #272 X-Men: Legacy #272 X-Men: Legacy #272

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.