Avalon » Serie komiksowe » The Spectacular Spider-Man » The Spectacular Spider-Man #232

The Spectacular Spider-Man #232

The Spectacular Spider-Man #232

"A Show Of Force"

Postacie
Streszczenie

Cyberprzestrzeń. Niedawno to miejsce stało się obiektem ataku wirusa, który równocześnie uratował świat realny. Seward Trainer stał się jego ofiarą. Dopiero teraz był wstanie odbudować swoją cybernetyczną postać. Wie, że jego czas skończył się w tym miejscu. Kieruje się do monitorów wyświetlających stan jego zdrowia. Z nich będzie mógł, poprzez przewody podłączone do jego ciała, ponownie odzyskać kontrolę nad swoim ciałem. O ile w szpitalu dalej jego ciało jest podłączone do odpowiedniej aparatury.

W szpitalu pielęgniarki odpinają wszystkie kable od ciała Sewarda. Przygotowują go w ten sposób do transportu, o który poprosiła jego córka, Carolyn.

Do drzwi Bena, który ogląda telewizję, ktoś puka. Ku jego zaskoczeniu są to Peter i Mary Jane. Wyjaśniają zaskoczonemu mężczyźnie, iż ich wizytę sponsoruje Daily Bugle. Jameson chce by Peter dostarczył zdjęć, które potwierdzą, że Spider-Man wykradł szkielet. Peter dodaje, że sam jest bardzo zainteresowany tym szkieletem, dlatego przybyli. Mary Jane komentując blond włosy Bena mówi, że wyglądają świetnie. Po chwili Ben wyciąga z szafy szkielet mający na sobie fragmenty kostiumu Spider-Mana. Opowiada im o tym, że został znaleziony w kominie, z którego przed pięciu laty podobno wyciągnął go Szakal. Muszą wyjaśnić kim był ten klon. Czy był pierwszym, czy może ostatnim tworem tego szalonego naukowca. Nagle do drzwi Bena ktoś puka. Mężczyzna zapomniał, że miał spotkać się ze swoją dziewczyną Jessicą. W popłochu mężczyźni chowają szkielet do szafy. Ben mówi do Petera by ten schował się za oknem, bo wyglądają tak samo. Wówczas Peter wyznaje mu, że stracił moce. Mary Jane przychodzi z pomocą, wymyślając wersję o tym, że Peter jest kuzynem Bena z Portland.

Gdy kobieta zostaje wpuszczona Peter zajmuje ją rozmową o ich wspólnej pasji, robieniu zdjęć. Tymczasem na ekranie telewizora Benowi i Mary Jane ukazuje się Seward. Opowiada im o tym co się z nim działo i jego planie powrotu do swojego ciała. Jednak jego córka Carolyn jest w tracie zabierania jego ciała ze szpitala i jest odłączony od komputerów. Ben w uprzejmy sposób przesuwa randkę z Jessicą na wieczór i wyrusza pomóc przyjacielowi.

W szpitalu Doctor Octopus jest bliska zabrania ciała ojca. Wówczas pojawia się Spider-Man, który rozpoczyna z nią walkę. Tymczasem jej ludzie chcą uciec z Sewardem, który jest na wózku inwalidzkim. Dochodzi do krótkiej i brutalnej walki, w wyniku której Spider-Man pokonuje Doctor Octopus.

Chwilę później policja zabiera Carolyn Trainer do aresztu. Jej wspólnicy również trafili do rąk władz. Ben podłączył Sewarda do komputerów co umożliwiło jego przyjacielowi powrócenie so swojego ciała. Trainer jest wdzięczny przyjacielowi za jego pomoc.

Wieczorem Ben odwiedza swoją dziewczynę. Gdy wchodzi do jej mieszkania jest pełen radości i cieszy się na myśl o randce z Jessicą. Jednak gdy wchodzi do pomieszczenia, w którym kobieta wywołuje swoje zdjęcia, jest w głębokim szoku. Widzi ścianę pełną zdjęć Spider-Mana.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

The Spectacular Spider-Man #232

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.