Avalon » Serie komiksowe » Web of Scarlet Spider » Web of Scarlet Spider #3

Web of Scarlet Spider #3

Web of Scarlet Spider #3

" Nightmare in Scarlet" – Part 1 : " Rude Awakening!"

Postacie
Streszczenie

Staten Island. Ruiny bazy Doctor Octopus przeszukują agenci FBI na czele ze Stephanie Briggs, która chce odnaleźć ślad swojego partnera, Joe Wade’a, który pracował pod przykrywką. Nagle ze zgliszczy wyłania się Scarlet Spider, który krzyczy do agentów Happy Birthday! Po chwili zaczyna skakać wokół stróżów prawa unikając wycelowanych w niego pistoletów. Ostatecznie Scarlet Spider umiejscawia się głową w dół przed agentką. W krótkiej wymianie zdań mówi jej o zmianie wagi, o czym tylko Joe mógł wiedzieć. Niespodziewanie Scarlet Spider oddala się w nieznanym kierunku.

Agentka Briggs rozmawia ze swoim szefem w siedizbie FBI o spotkaniu ze Scarlet Spiderem. Jest przekonana, że ten zamaskowany człowiek musiał przebywać przez jakiś czas z jej partnerem. Szef mówi kobiecie by najpierw zajęła się odnalezieniem technologii, której istnienie odkrył Joe, a przy okazji może kontynuować jego poszukiwanie.

Scaret Spider przemierza miasto wywołując wielkie zamieszanie i zdenerwowanie u jego mieszkańców. Kulminacją  jest sytuacja, w której próbujący go zatrzymać policjanci strzelają sami do siebie. Na szczęście mają kamizelki. Dopiero w środku nocy Scarlet Spider kończy swoją podróż, która bardzo go cieszy, ale równocześnie męczy. Po wylądowaniu w bocznej uliczce Scarlet Spider powraca do swojej ludzkiej postaci. Okazuje się, iż to Joe Wade jest odpowiedzialny za całe zamieszanie w mieście. Mężczyzna jest przerażony. Na początku myślał, że to był koszmar, jednak po chwili dochodzi do niego, że to było naprawdę. W samej bieliźnie biegnie przez miasto i dociera po chwili do swojego mieszkania. Tam pada ze zmęczenia na łóżko, choć chciał zadzwonić do swojej partnerki.

Następnego dnia rano. Zespół New Warriors w składzie: Justice, Firestar, Powerhouse i Turbo rozpoczyna przeszukiwanie miasta aby odnaleźć Scarlet Spidera. Chcą jak najszybciej wyjaśnić wszystko czego się dopuścił. Nie mogą sobie pozwolić by osoba łączona przez media z ich zespołem powodowała chaos i zniszczenie.

Joe Wade wysłuchuje w swoim mieszkaniu wiadomości w telewizji. Decyduje się skontaktować ze swoją partnerką. Na miejscu opowiada jej co się z nim działo po dekonspiracji. Mówi jej również, iż prawdopodobnie po zniszczeniu laboratorium został połączony z Nano-technologią, która wytwarza Scarlet Spidera. Jest on poza jego kontrolą. Gdy chce oddać się w jej ręce zaczyna dochodzić do transformacji. Mężczyzna decyduje się na ucieczkę by nie skrzywdzić partnerki.

Most George’a Washingtona. Firestar odnajduje Scarlet Spidera, który powoduje tam wielkie zamieszanie. Gdy chce go uspokoić i dowiedzieć się co się stało, że tak się zachowuje, ten podstępem zbliża się do niej na tyle by ją z zaskoczenia pocałować. W odpowiedzi otrzymuje cios wiązką energii, która odsłania jego metalową skórę. Kobieta wie już, że to nie jest Scarlet Spider, z którym współpracują. Decyduje się skontaktować z towarzyszami, a w międzyczasie chce z nim walczyć by zająć go odpowiednio długo i ochronić cywilów. Atakując go zwiększoną dawką energii powoduje zniknięcie zewnętrznej warstwy z jego ciała, pozostawiając jedynie metaliczną skórę, czerwone oczy oraz czerwony symbol pająka na plecach i klatce piersiowej. Mężczyzna atakuje Firestar wiązką promieni z oczu, która skutkuje jej upadkiem na pobliską platformę. Scarlet Spider szykuje się do zadania śmiertelnego ciosu.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Web of Scarlet Spider #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.