Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #14

Daredevil vol. 3 #14

Postacie
Zapowiedź

• Daredevil uwięziony w Latverii za przestępstwa przeciwko władzy i nawet zastęp prawników nie jest w stanie go uwolnić.
• Natomiast Foggy odnajduje kolejne dowody mówiące, że Matt nie jest taką osobą na jaką wygląda.

Streszczenie

Daredevil, uwięziony przez prawie cały dzień w "celi" niewiele większej od trumny, koncentruje się na dźwiękach dochodzących go przez otwory w ścianie. W końcu zaczyna słyszeć tykanie zegara z kukułką, a po tym, którą godzinę słyszy domyśla się, że został przeniesiony na drugi koniec świata. Po wilgotności powietrza zgaduje, że na zewnątrz trwa lato – co oznacza, że znajduje się w Europie. W końcu zaczyna wyczuwać zapachy kwiatów i ziół na zewnątrz, rozpoznając w nich florę typową dla okolic Węgier. Z przerażeniem odgaduje, gdzie jest, a wtedy słyszy tupanie butów. Po chwili staje przed nim Beltane, sekretarz skarbu Latverii, który wyjaśnia, że przez lata starał się przekonać super-organizacje przestępcze do filtrowania swoich funduszy przez Bank Latverii, dodając, że kwoty uzyskane z prowizji za tę działalność trafiłyby do budżetu państwa i pomogły w rozwoju społeczności. Oświadcza, że Daredevil jest winnym czynów, które to uniemożliwiły że zamierza wyegzekwować dług, który Śmiałek ma wobec mieszkańców państwa. W następnej chwili jego ludzie przytykają do otworów w "celi" Matta urządzenie, które wypełnia ją gazem. Po chwili Matt odkrywa, że nie jest on, jak myślał, trujący, a po kolejnej Beltane ogłasza, że dług został spłacony, a heros jest wolny i każe go uwolnić. Ten dopada do skarbnika, domagając się wyjaśnień, powalając przy tym jego straże, Beltane odpiera więc jedynie, że był on wolny, atakując jednak siły Latverii stał się wrogiem publicznym, za co karą jest śmierć. Gdy do pomieszczenia wpadają posiłki, Daredevil wyskakuje przez okno. Ląduje na jednym ze straganów, porywając owoc i posilając się nim.

W Nowym Jorku Foggy Nelson nadzoruje prace remontowe w gabinecie Matta – potrzebne po ostatnich wydarzeniach. Spoglądając na biurko partnera przypomina sobie rozmowę z Murdockiem na cmentarzu krótko po jego potyczce z Mole Manem, gdy stwierdził on, że nie mógł on znaleźć szczątków swego ojca. Po chwili odbiera telefon od Kirsten, która opowiada mu o wydarzeniach z końca jej randki z Mattem i pyta, czy jego przyjaciel się odezwał. Foggy zaprzecza, jest jednak pewien, że nic mu nie jest. Dodaje, że ją ostrzegał, stwierdzając, że Matt nawet go wciąż zaskakuje – i nie zawsze pozytywnie. Stwierdza, że jego cierpliwość w końcu się wyczerpała i że przemyślał pewne rzeczy. Dziękuje Kirsten za telefon, który mu w tym pomógł i rozłącza się, po czym dopada do terminarza spotkań i wyrywa strony przypisane Mattowi.

Ten tymczasem nadal znajduje się w Latverii, pędząc w stronę granicy z Węgrami, próbując – bez skutku – wykorzystać swoją kartę identyfikacyjną Avengers do kontaktu z resztą drużyny, wtedy jednak odnajdują go żołnierze Dooma. Jeden z wystrzałów rzuca Śmiałka do kwiaciarni, gdzie ten odkrywa, że nie czuje zapachu kwiatów. Zaczyna domyślać się, że gaz, który mu zaaplikowano – w istocie chmara nanobotów atakująca jego mózg – odcina jego zmysły. Gdy właściciel kwiaciarni protestuje, widząc zniszczenia, DD odpycha go, ratując tym samym przed kolejną salwą. W podzięce mężczyzna wyjaśnia, w jaki sposób najszybciej dostać się do granicy. Tłumaczy, że jej część biegnie równolegle do węgierskiej linii kolejowej – okrutny żart ich władcy. Działając jedynie na słuchu i radarze, Śmiałek atakuje patrol i kradnie konia, z którego pomocą dociera do granicy. Ostatnim, co słyszy przed utratą również i tego zmysłu jest zbliżający się pociąg, kieruje się więc w tę stronę. Działając na resztce radaru, przygotowuje się do skoku, który wykonuje w momencie, gdy po raz pierwszy od dłuższego czasu "widzi" jedynie ciemność. Pewien, że udało mu się uwolnić, zostaje odciągnięty, spętany, przez żołnierzy Latverii.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #14 Daredevil vol. 3 #14 Daredevil vol. 3 #14 Daredevil vol. 3 #14 Daredevil vol. 3 #14 Daredevil vol. 3 #14 Daredevil vol. 3 #14 Daredevil vol. 3 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.