Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #608

Fantastic Four #608

Fantastic Four #608

"City of the Dead"

Postacie
Zapowiedź

• Naród Wakandy zmierza w kierunku, który na zawsze zmieni ich rolę w Marvel Universe.
• Panther God zdecyduje o losie T'Challi.
• Kto będzie kolejną Czarną Panterą?

Streszczenie

Podziemia Wakandy. T'Challa wyjaśnia, że ściana i posąg Amona-Re, przed którym stoją, jest częścią starożytnej Wakandy. Gdy posąg się rozsuwa, ukazując przejście, Panther oświadcza, że muszą się tam udać, ostrzega jednak, że zwyczaj zabrania wstępu żywym. Richards pyta, skąd jego przyjaciel wiedział, że musi wyruszyć w tę podróż. Ten wyjawia, że przez tygodnie nawiedzał go ten sam sen – przedstawiający go przekraczającego progi tego miejsca. Wyjaśnia, że zgodnie z tradycją trafiali tu tylko zmarli Black Pantherzy, wnoszeni przez swych najbardziej lojalnych wojowników. Gdy wychodzą po drugiej stronie, wita Reeda Richardsa w ich ukrytej nekropolii, w wakandyjskim mieście umarłych.

Tymczasem, w pałacu królewskim, Shuri oświadcza, że zbliża się wojna. Nieumarli wojownicy wkrótce zaatakują znowu, ale to sam Anubis stanowi największe zagrożenie, a ona zamierza wyjść mu naprzeciw. Siadając przed ogniem pyta Ororo i Sue, czy udadzą się razem z nią w tę podróż, a gdy te bez wahania się zgadzają, przekazuje im jedno ze świętych wakandyjskich ziół, które pomoże im wyruszyć.

W nekropolii T'Challa i Reed docierają do Wielkiej Świątyni, po drodze mijając grobowce wielkich królów Wakandy. Richards stwierdza, że jego przyjaciel też niegdyś tu trafi, Panther jednak przypomina, że nie jest już królem i może jedynie modlić się, by okazał się godzien. Znajdująca się za wrotami świątyni Bast oświadcza, że modlenie najlepiej wyjdzie mu na kolanach.

Na płaszczyźnie astralnej Shuri, Ororo i Sue wędrują przez mgły, z których zaczynają wyłaniać się szakale Anubisa, rozpadają się jednak one jak gliniane posągi pod uderzeniami bohaterek. Black Panther oświadcza, że zbliża się coś gorszego, a po chwili staje przed nimi sam Anubis.

Nekropolia. Widząc Reeda, Bast pyta, co czyni go godnym, by stać wśród dusz największych wojowników Wakandy. Richards oświadcza, że lojalność – będzie stać u boku T'Challi, którego uważa za swego brata. Bogini przyjmuje tę odpowiedź i prosi Fantastica, by się zbliżył, po czym oświadcza mu, że to, co będzie miało tu miejsce, stworzy między nim a T'Challą więź, której nie będzie można zerwać i daje mu możliwość odejścia. Reed nie zamierza jednak pozostawić przyjaciela. Następnie Bast zwraca się do T'Challi, pytając, co miał nadzieję tu znaleźć. Czego pragnął? Ten wyjawia, że chce być tym, czym był dawniej. Chce znów być królem. Na to bogini pyta, co powinna zrobić z jego siostrą.

Ta tymczasem, wraz ze Storm i Invisible Woman, walczy z Anubisem. Udaje im się poważnie ranić boga, ten jednak, po chwili słabości, wraca do pełni sił i przyzywa swych wojowników.

T'Challa oświadcza, że nie chce, aby cokolwiek przydarzyło się jego siostrze ani ukochanym jego i Reeda, które bez wątpienia jej towarzyszą. Bast oświadcza więc, że może przywrócić mu tron, ma też jednak ważniejsze zadanie, którego heros może się podjąć, jeśli uważa, że jest godzien. Zdziwiony, Panther pyta, co może być ważniejszego niż służenie swym poddanym, bogini przekazuje mu więc wizję przyszłości – wkrótce nadejdzie ogień [a konkretnie – ogień Phoenixa, który nawiedził Wakandę podczas Avengers vs. X-Men – przyp. S_O], a po nim powódź, która zburzy mury miasta. Nie będzie to jednak nic w porównaniu z tym, co czeka jego państwo potem. Odpowiada na pytanie T'Challi: ważniejsze od służby ludziom jest ich zbawienie. Pyta, czy mężczyzna pragnie zasiąść na tronie, czy ocalić swych poddanych. Ten zapewnia, że uczyni to, czego bogini od niego oczekuje. Ta więc ogłasza, że Shuri – której w tej chwili z pomocą przybywa Bóg-Pantera, przegryzając kark Szakala – pozostanie Królową Wakandy, aż dołączy do pozostałych władców w Nekropolii. T'Challa tymczasem będzie władał miastem zmarłych i jego mieszkańcami – setkami pokoleń władców Wakandy. Zyska ich moc i ich wiedzę, będzie jej własnym Black Pantherem. Gdy metamorfoza T'Challi dobiega końca, Bast zwraca się do Reeda, oświadczając, że więzi, która połączyła ich dwóch, nie zerwie nawet śmierć. Ostrzega, że nadchodzą mroczne dni i prosi, by Panther i Richards stawili im czoła razem.

Niedługo później. Gdy Czwórka i ich uczniowie gotują się do odlotu, T'Challa żegna przyjaciela. Do dnia, gdy będzie im przeznaczone połączyć siły.

Autor: S_O

Galeria numeru

Fantastic Four #608 Fantastic Four #608 Fantastic Four #608 Fantastic Four #608 Fantastic Four #608 Fantastic Four #608

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.