Avalon » Serie komiksowe » Scarlet Spider vol. 2 » Scarlet Spider vol. 2 #7

Scarlet Spider vol. 2 #7

Scarlet Spider vol. 2 #7

"The Second Master" - part 1

Postacie
Zapowiedź

• Coś strasznego dzieje się w Zatoce Meksykańskiej, tworząc największą historię Scarlet Spidera jak do tej pory.
• Kiedy w Houston zostaje zaatakowana siedziba korporacji Roxxon, Scarlet Spider znajduje się w samym środku zdarzeń... broniąc Roxxon?!

Streszczenie

Kilka miesięcy temu, w Zatoce Meksykańskiej nieopodal Galveston w Teksasie. W platformę wiertniczą Roxxonu uderza grom z jasnego nieba. Jeden z pracowników stwierdza, że nie będą w stanie utrzymać tego, co odkopali, a widząc, co wywołali, może jedynie prosić o przebaczenie.

Teraz. Scarlet Spider patroluje miasto, gdy nagle na górnych piętrach wieżowca, obok którego się znajduje, następuje potężna eksplozja wywołana wystrzeloną rakietą. Kaine unika opadającego gruzu, po chwili jednak zauważa, że spada on prosto na przechodniów. Rzuca się na ratunek, powstrzymując gruzy gigantyczną pajęczyną, wtedy jednak zauważa spadającą z wieżowca dziewczynę. Łapię ją, a gdy ta jest już bezpieczna, zaczyna go obcałowywać.

Jakiś czas później, w łóżku dziewczyny, Kaine pyta, co właściwie wydarzyło się w wieżowcu, ta przyznaje więc, że nie jest pewna – po tym, jak wystrzeliła rakietę, miejsce ogarnął chaos. Gdy klon nie jest w stanie uwierzyć, że Zoe – bo tak się nazywa – stoi za atakiem, ta odpiera, że wydawało jej się, że heros był na miejscu z tego samego powodu – by ujawnić prawdę o Galveston. Gdy udaje się otworzyć drzwi, Kaine zakłada kostium i ucieka. Przez resztę dnia powtarza sobie, że to nie jego sprawa, aż irytuje tym Aracely. Nocą udaje się więc do mieszkania Zoe, które zastało całkiem opróżnione. Jego następnym celem jest zaatakowany wieżowiec Roxxon, który jest już w połowie napraw. Zakrada się więc do mieszkania Donalda i Wally'ego, gdzie budzi policjanta, prosząc go o informacje na temat firmy. Ten odnajduje notkę prasową na temat eksplozji, która została wywołana przez wyciek gazu. Heros pyta więc, czym jest Galveston.

Następnego dnia Jacob Johnston przychodzi do pracy w siedzibie Roxxon, przechodząc przed wszystkie etapy kontroli. Gdy jednak siada za swoim biurkiem, zjawia się przed nim Scarlet Spider, zmuszając go do odnalezienia informacji na temat platformy wiertniczej nieopodal Galveston. Gdy jednak odnajduje przypisane do tego miejsca foldery stwierdza, że tylko dyrektor generalny, David Walsh, ma do nich dostęp. Nagle do pomieszczenia wpadają ochroniarze uzbrojeni w karabiny maszynowe i zaczynają strzelać do ich obu, Scarlet rzuca się więc na nich, torując sobie drogę do gabinetu Walsha. Gdy wpada do środka, dyrektor informuje, że wezwał policję – między innymi – Kaine jednak ignoruje to i żąda odpowiedzi: dlaczego zataił prawdziwe przyczyny eksplozji w wieżowcu i dlaczego porwał Zoe. Walsh ujawnia więc, że dziewczyna – obecna w gabinecie – jest jego córką, a szczegóły ataku zataił, by uratować ją przed więzieniem. W następnej chwili na miejscu zjawiają się Rangers.

Autor: S_O

Galeria numeru

Scarlet Spider vol. 2 #7 Scarlet Spider vol. 2 #7 Scarlet Spider vol. 2 #7 Scarlet Spider vol. 2 #7 Scarlet Spider vol. 2 #7 Scarlet Spider vol. 2 #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.