Avalon » Serie komiksowe » Captain America vol. 6 » Captain America vol. 6 #14

Captain America vol. 6 #14

Captain America vol. 6 #14

"Shock to the System" Part 4

Postacie
Zapowiedź

• Cap musi poradzić sobie z tym, kto jest nowym Scourgem.

Streszczenie

Cap ukrywa Porcupine'a w jednym z kontenerów i postanawia przejść do ofensywy. Tarczą rozwala broń napastnika. Scourge wkurza się i rusza do walki wręcz. Okazuje się, że nie jest łatwym przeciwnikiem.

Sharon podąża na miejsce, ale nie wie czy zdąży. Jest w ciągłym kontakcie z centralą, gdzie Dum Dum śledzi pojedynek na monitorach.

Scourge powala Capa i wyciąga pistolet. Steve rzuca się po tarczę i z nią przechodzi do kontrataku. W trakcie walki domyśla się, z kim ma do czynienia i ściąga przeciwnikowi maskę. Próbuje przemówić do Dennisa, ale ten wpada w szał.

Sharon ląduje w dokach i rusza pieszo na miejsce walki. Dugan przekazuje informacje o tym, że Gyrich jest ledwie żywy. Podczas przesłuchania jego mózg się po prostu wyłączył. Nie wiedzą, jak wyleczyć D-Mana.

Cap nie chce walczyć z przyjacielem. Chce do niego dotrzeć. Ten wykorzystuje go i obija, jednocześnie oskarżając o zdradę kraju. Ostatecznie staje z tarczą Capa nad bohaterem i chce go wykończyć. Wszystko przerywa strzał z pistoletu. Sharon nie miała wyboru - musiała zabić Dennisa.

Następnego dnia Cap przechadza się z wracającą do zdrowia Diamondback. Omawiają wczorajsze wydarzenia oraz ich i innych reakcje na śmierć D-Mana. Steve czuje się odpowiedzialny za tą tragedię.

Niedługo potem prasa publikuje materiały od Gyricha. Wszystko o programie ochrony świadków i o prawdziwej tożsamości Scourge'a. Wybucha skandal. Captain wie, że to wszystko plan Bravo. Ich przeciwnicy na razie wygrywają.

Autor: Spell

Galeria numeru

Captain America vol. 6 #14 Captain America vol. 6 #14 Captain America vol. 6 #14 Captain America vol. 6 #14 Captain America vol. 6 #14 Captain America vol. 6 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.