Avalon » Serie komiksowe » Avengers Assemble » Avengers Assemble #5

Avengers Assemble #5

Postacie
Zapowiedź

• Tajemnica za Avengers Assemble wychodzi na jaw! Ale co to oznacza dla uniwersum Marvela?
• Powrót postaci, której się domagaliście!

Streszczenie

Parę dni temu. Guardians of the Galaxy bronią pewnej planety przed atakiem Badoon. Gdy w końcu udaje im się pokonać najeźdźców, Star-Lord stwierdza, że atak nie pasuje do typowego zachowania kosmitów i zaczyna przesłuchiwać jednego z Badoon. Ten stwierdza, że działali z rozkazu Thanosa – mieli odwrócić uwagę Strażników, gdy Szalony Tytan będzie najeżdżał Ziemię.

Teraz. Podczas, gdy Mściciele, którzy walczyli już ramię w ramię z kosmicznymi herosami, witają ich na Ziemi, Hawkeye udaje się za Black Widow do innego pomieszczenia, gdzie zmusza ją do ujawnienia ran, które otrzymała podczas walki z Zodiakiem i Thanosem. Opatrując ją stwierdza, że wszyscy wiedzą, jak twarda jest Natasha, nie musi więc tego udowadniać, a nagle kobieta całuje Clinta. Zaraz jednak przeprasza i odchodzi, stwierdzając, że łucznik ma przecież dziewczynę.

Tymczasem Star-Lord ujawnia, że nie tak dawno Ziemia została uznana za strefę zakazaną przez Radę Galaktyki. Wyjaśnia, że Ziemianie nie znajdują się jeszcze na wystarczającym poziomie zaawansowania, by wpływać na wydarzenia we Wszechświecie, ze względu jednak na ingerencję innych ras i nagromadzenie potężnych artefaktów, stali się zagrożeniem dla porządku w Galaktyce. Dla Thanosa taki "zakaz wstępu" był jednak swoistym zaproszeniem, a użycie Ziemian miało być sposobem na obejście zasad. Drax i Gamora stwierdzają, że celem Thanosa było uniemożliwienie Ziemianom użycia owych artefaktów, i wykorzystanie ich samemu do podbicia planety. Pytają, na czym Szalony Tytan położył ręce, Mściciele przyznają więc, że nie mają pojęcia. Captain America postanawia to sprawdzić z pomocą Hulka.

Jakiś czas później Rogers staje przed generałem Whedonem, dowódcą konwoju, który został zaatakowany. Stwierdza, że muszą wiedzieć, co zostało skradzione, a gdy wojskowy stwierdza, że nie odpowiada przed herosem, ten odpiera, że być może Hulk będzie w stanie wyciągnąć z niego prawdę. Wkrótce potem Cap wraca do Avengers Tower, informując, że Armia stworzyła własną Cosmic Cube. Tony hakuje wojskowe bazy danych w poszukiwaniu informacji na temat projektu, a pozostali herosi przygotowują się do wyruszenia w kosmos.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers Assemble #5 Avengers Assemble #5 Avengers Assemble #5 Avengers Assemble #5 Avengers Assemble #5 Avengers Assemble #5 Avengers Assemble #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.