Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #28

New Avengers vol. 2 #28

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• Ucieczka z więzienia w stylu Mścicieli!

Streszczenie

Utopia, a dokładniej, jej X-karcer. Do celi Spider-Woman podchodzi Phoebe, która podaje jej obiad. Jessica początkowo nie chce ruszyć jedzenia, sądząc, że w środku znajdują się środki negujące jej moce, Kukułka oświadcza więc, że to jest jej zadanie, po czym odchodzi.

Gdzie indziej do celi Luke'a Cage'a obiad przynosi Warpath. Cage rzuca się na niego przez kraty, a spłoszony Proudstar upuszcza tacę. Gdy mutant odchodzi, Mściciel pyta, czy może on przekazać jego córce, że ją kocha.

Jeszcze gdzie indziej Magma dostarcza jedzenie Hawkeye'owi – w przeciwieństwie do pozostałych więźniów ukrytemu za drzwiami pancernymi. Clint nie otrzymuje również sztućców, Amara tłumaczy więc, że nie chcą, by wykorzystał je jako broń i każe mu jeść palcami. Nagle z celi zaczynają dobiegać krzyki Bartona, który twierdzi, że w ziemniakach ukryte było potłuczone szkło, na którym pociął sobie palce. Mutantka nie wierzy w ani jedno jego słowo, każe sobie jednak pokazać rany, a gdy tylko zbliża się do otworu, Avenger ogłusza ją rzuconym talerzem, łapie ją za rękę i każe się wypuścić. Na pomoc koleżance przybiegają pozostali strażnicy, którzy szybko powalają herosa. Ten jednak w całym tym zamieszaniu zdobył bransoletkę Amary.

Jakiś czas później. Phoebe przynosi Jessice misę wody i ścierkę, by ta mogła się umyć. Gdy pyta, co dzieje się na zewnątrz, telepatka oznajmia, że X-Men właśnie schwytali Thora, na co Drew stwierdza, że w takim razie ludzkość ma problem. Phoebe jednak nie zgadza się i zapewnia, że Cyclops ma plan i że uczyni cały świat równie wspaniałym, co Utopia. Spider-Woman zauważa, że ona wcale nie czuje się tu wspaniale i prosi, by mutantka przyniosła jej kartkę papieru i coś do pisania – Emma Frost powiedziała jej, że ją stracą, chciałaby więc spisać swoją wolę i napisać ostatni list do swojej matki.

Chwilę później Phoebe przynosi Jess notes i długopis, prosząc, by się pospieszyła. Spider-Woman jednak łapie ją za ręce i przyciąga do siebie, gotowa długopisem przebić jej aortę. Każe się wypuścić, po czym, stwierdzając, że dziewczyna była dla niej miła i że przykro jej z tego powodu, ogłusza Kukułkę, tym samym odzyskując swoje moce. Szybko dociera do celi Hawkeye'a, któremu akurat w tym momencie udało się otworzyć drzwi. Widząc swoją dziewczynę, jest pewien, że to sztuczka jakiegoś zmiennokształtnego mutanta i atakuje, Jessica uspokaja go jednak, ujawniając, że zna pewne jego intymne sekrety. Razem uwalniają Cage'a, po czym w trójkę przebijają się na zewnątrz, gdzie jednak już czeka na nich grupa X-Men, dowodzona przez Colossusa. Podczas, gdy Cage rzuca się na Piotra, Jess i Clint uciekają dalej, gdy nagle stają przed nimi Cyclops i Emma. Udaje im się jednak ich obezwładnić i cała trójka wskakuje do motorówki i ucieka na ląd...

...I w tym momencie symulacja dobiega końca. Danger tłumaczy zaskoczonym herosom, że będą oni przetrzymywani w jej wirtualnej rzeczywistości, dopóki X-Men nie znajdą lepszego więzienia, po czym ponownie uruchamia symulację.

Utopia, a dokładniej, jej X-Bryg. Do celi Spider-Woman podchodzi Phoebe, która podaje jej obiad...

Autor: S_O

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #28 New Avengers vol. 2 #28 New Avengers vol. 2 #28 New Avengers vol. 2 #28 New Avengers vol. 2 #28 New Avengers vol. 2 #28 New Avengers vol. 2 #28

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.