Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #33

Avengers Academy #33

Postacie
Zapowiedź

• Tie-in AvX!
• X-Men przybyli rozprawić się z Sentinelem!

Cytat

Quicksilver: "The heart wants what the heart wants. Yours wants the Sentinel... and mine wants quiet."

Streszczenie

Dwa tygodnie wcześniej. Juston rozmawia telefonicznie z ojcem, który namawia go do powrotu do domu. Chłopak odmawia, bo ludzie w domu nadal boją się jego robota, na co ojciec radzi, by oddać maszynę rządowi. Zdenerwowany chłopak stwierdza, że nie wyda przyjaciela na przetopienie. Kończy rozmowę i zaczyna obserwować nocne niebo leżąc na korpusie Sentinela.

Teraz. Młodzież i kadra atakują Emmę Frost. Finesse łączy się z Quicksilverem z prośbą o asystę, ale Maximoff usłyszawszy o co chodzi odmawia twierdząc, że ma na głowie ważniejsze sprawy, niż ratowanie zaprojektowanego do mordowania mutantów robota.

Emma próbuje przekonać nastolatków, że w idealnym świecie, który buduje Phoenix Five, na Sentinele nie będzie miejsca. Striker pyta, czy gejów też zneutralizują, bo odstają od normy, a Hazmat chce wiedzieć, czy i jej się pozbędą, jako że jej promieniowanie może tylko zabijać. Frost ma dość i unieruchamia nastolatków. Wtedy do akcji wkracza Sentinel, ale kobieta szybko odziera go z pancerza.

Kiedy maszyna pada na ziemię okazuje się, że w kokpicie w jej środku siedział Juston. Emma jest wstrząśnięta, że go nie wyczuła i o mało nie zabiła. Pym tłumaczy, że to przez zamontowane w kampusie blokady przed telepatią. Płonący Sentinel ostatkiem sił próbuje chronić Justona, ale Emma ma go w swej mocy. Oprzytomniały Juston chce, by robot powtórzył główną dyrektywę, że go nigdy nie opuści, ale Sentinel postanawia ją zignorować, byle tylko Justonowi nic się nie stało. Po chwili Emma rozkłada go na części pierwsze. Z latających wokół części wydobywa mózg elektronowy i topi go na oczach chłopaka tak, by nie mógł odbudować robota.

Kobieta uważa, że okazała Justonowi łaskę. Nie stopiła wszystkich części, może więc sobie odbudować robota, a Pym może zaprojektować dla niego nowy mózg elektronowy. Pym zwraca kobiecie uwagę, że chwilę przed zniszczeniem Sentinel zignorował swe programowanie, co nie byłoby możliwe, gdyby nie miał wolnej woli. Kobieta uważa, że to jedynie błąd w sypiącym się programie.

Na odchodne proponuje Laurze, żeby wróciła z nią na Utopię. Dziewczyna odpowiada, że kiedy następnym razem się spotkają, zabije ją. Emma przyjmuje do wiadomości, że nie da rady uszczęśliwić każdego i odlatuje.

Hank próbuje przeprosić Justona, że nie był w stanie ocalić jego przyjaciela, ale Quicksilver ma dość ckliwych mów. Trzyma w ręku mózg elektronowy, ten sam, który podmienił na moment przed tym, jak Frost zwróciła na niego swą uwagę, by go stopić. Emma stopiła jednostkę drony ćwiczeniowej, umysł Sentinela nadal funkcjonuje. Pietro stwierdza, że zrobił to tylko dlatego, żeby nie musieć później wysłuchiwać ich lamentów. W podzięce Finesse go przytula. Zmieszany postanawia zostać kilka minut dłużej. W ciągu tych minut, odbudowuje Sentinela.

Nazajutrz Hank i Greer przemawiają do studentów. Upiekło im się, ale konflikt między Avengers a X-Men zaognia się. Będąc w Akademii mogą przyciągać uwagę, dlatego zajęcia zostają zawieszone. Ci, którzy mają rodziny, mają do nich wrócić. Pozostali zostaną zakwaterowani w hotelach na koszt rządu. Zszokowany Reptil chce wiedzieć, czy kiedy będzie po wszystkim będą mogli wrócić, ale nikt nie jest w stanie udzielić mu odpowiedzi.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers Academy #33 Avengers Academy #33 Avengers Academy #33 Avengers Academy #33 Avengers Academy #33 Avengers Academy #33 Avengers Academy #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.