Avalon » Serie komiksowe » Spider-Men » Spider-Men #3

Spider-Men #3

Postacie
Zapowiedź

• Wydarzenie roku w życiu Ultimate/Amazing Spider-Mana!
• Czy Peter Parker i Miles Morales będą w stanie pokonać ZASTRZEŻONO?
• Gościnnie: Nick Fury i The Ultimates.

Cytat

Peter, pytając o wisiorek ze Spider-Manem: "What is-- what is that about?"
Ekspedientka: "Respect. Respectin' the little dude. Just like you but... I'm doing it the... normal way."

Streszczenie

Mysterio dziwi się, że Parker tak szybko odnalazł Spider-Mana z tego świata. Dochodzi jednak do wniosku, że to nawet lepiej – załatwi ich za jednym razem. Najpierw razi ich prądem, wrzucając do rzeki, a kiedy Peter i Miles wychodzą na brzeg, czekają tam już na nich ich najwięksi wrogowie.

Parker uspokaja chłopaka, że to tylko iluzje, które nic im nie zrobią. Okazuje się jednak, że się mylił, bo zaraz zostaje powalony przez Doktora Octopusa. Peter nie rozumie, jak to możliwe, że ich przeciwnicy są materialni. Miles też nie, ale nie chce uciekać, jak doradza mu Parker, tylko skacząc między wrogami coraz bardziej zbliża się do Mysterio.

W końcu dociera do niego i powala go na ziemię. Chce, by Mysterio natychmiast to wyłączył, ale Parker wreszcie domyśla się, na czym polega sztuczka. Zabiera Mysterio wisior emitujący psychotropowe chemikalia i wrzuca go do wody. Po chwili, mary rozwiewają się.

Mysterio zmienia więc strategię. Zamiast próbować pokonać Spider-Manów postanawia zostawić ich samych sobie, z Parkerem na zawsze uwięzionym w tym świecie. Odłącza połączenie od swego awatara, który w tej chwili wybucha.

Miles odzyskuje przytomność. Nad nim pochylają się Thor, Iron Man i Hawkeye. Gdzieś dalej Fury wydaje rozkazy technikom. Stark zaczyna badać pozostałości po awatarze, podziwia technologię, która jest wg niego wyjątkowa. Będzie próbował dojść na podstawie tych skrawków sprzętu, skąd nadawał Mysterio.

Miles chce wiedzieć, gdzie jest Peter. Fury odpowiada, że zrobił to, co oczywiste. Uciekł od nich, by przekonać się, czy to wszystko nie jest iluzją.

Tymczasem Peter udaje się na ulicę, na której by mieszkał w swoim świecie. Wchodzi do sklepu w miejscu, gdzie byłoby jego mieszkanie. Dopytuje zdziwioną ekspedientkę, jak długo ten budynek stoi w tym miejscu. Dociekania przerywa mu rabuś, ale Spider-Man szybko go unieszkodliwia. Pyta kobiety, czy może na moment pożyczyć jej tablet. W internecie znajduje artykuł o śmierci Petera Parkera.

Ekspedientka nie rozumie, co jest grane. Peter nawet nie zaczyna jej wyjaśniać. Zamiast tego pyta, co oznacza jej wisiorek z podobizną Spider-Mana. Kobieta odpowiada, że to oznaka szacunku do młodego chłopaka. Peter błaga ją, by opowiedziała mu, co się stało ze Spider-Manem.

Wystawiony na sprzedaż dom Petera Parkera na przedmieściach. May Parker i Gwen Stacy wychodzą właśnie na zakupy. Na chodniku czeka na nie Spider-Man. Kiedy May go zauważa, jest wściekła i każe mu się przestać bawić w przebieranki i wynosić z jej podwórka. Peter ściąga maskę, wzruszony do łez widokiem swojej cioci. May i Gwen są zszokowane.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Spider-Men #3 Spider-Men #3 Spider-Men #3 Spider-Men #3 Spider-Men #3 Spider-Men #3 Spider-Men #3 Spider-Men #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.