Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 » Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #12

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #12

Postacie
Zapowiedź

• Miles musi zdecydować czy walczyć ze swoim wujem, panem podziemia czy też zjednoczyć się z nim w obronie rodziny.
• Jaką drogę obierze?

Cytat

Ganke: "You want me to come with you?"
Miles: "No. I gotta do it myself. This is a me thing."
Ganke, pod nosem: "I can't just go and stare at your hot mum? No?"

Streszczenie

Aaron czeka na bratanka na dachu. Miles obserwuje go z ukrycia, nie ujawniając się. Zniecierpliwiony Prowler wysyła mu smsa z groźbą, po czym odlatuje w noc.

Brooklyn Visions Academy, nazajutrz. Podczas lekcji Miles nie może się skupić na temacie. Na przerwie Ganke pyta go, co zamierza zrobić w związku wujem. Chłopak odpowiada, że powie wszystko rodzicom. Ma być tym dobrym, musi więc być szczery, szczególnie w stosunku do nich. Nawet jeśli tata go za to zabije. Ganke drąży temat, ale Miles zauważa, że ktoś może ich podsłuchać i każe się przyjacielowi zamknąć. Ten nic sobie z tego nie robi. Nie widzą, że jakaś dziewczyna z zaciekawieniem przysłuchiwała się ich rozmowie.

Na placu przed szkołą Ganke stwierdza, że przemoc to jedyny język, jaki wuj Milesa zrozumie. Miles idzie do domu porozmawiać z rodzicami. Sam.

Przed domem rodziców czeka już na Milesa wujek. Kpi, że wejdą do środka razem. Miles ponownie pyta, czy wuj mu nie odpuści, ale ten nie rozumie, dlaczego jego bratanek jest tak niewdzięczny. Chłopak więc mówi, że się zgadza dla niego pracować, pod warunkiem że teraz sobie pójdzie. Aaron tryumfując odchodzi.

Miles wchodzi do domu. Mama jest zaskoczona jego widokiem, ale z miejsca zaczyna cieszyć się na myśl o kolacji z synem. Teraz muszą tylko poczekać na powrót jego ojca z pracy.

Noc. Spider-Man przychodzi na dach, na którym już czeka Prowler. Z miejsca chłopak żąda, by Aaron zostawił w spokoju jego i jego rodziców, i żeby wyniósł się z miasta. Aaron jest wściekły i atakuje wykrzykując, że chłopak jest zupełnie jak jego ojciec. Zbyt głupi, by zauważyć, co jest dla niego dobre. W końcu Miles oddaje ciosy, uszkadzając przy okazji jedną z broni Prowlera.

Kiedy ten znów może skupić wzrok widzi, że jest na dachu sam. Wykrzykuje w noc, że Miles stchórzył, ale ten stał się tylko niewidzialny i teraz kolejnym kopniakiem zrzuca wuja z dachu. Rzuca się za nim, by go uratować, ale ten trzyma się gzymsu i sam zrzuca bratanka w dół. Ten spada na dach autobusu.

Aaron strzela prosto w Milesa, masakrując autobus. Spider-Man pomaga zakleszczonym ludziom wydostać się z wraku, a kiedy Prowler schodzi po schodach przeciwpożarowych doradza im ucieczkę. Aaron strzela ponownie nie zważając na postronnych, co rozwściecza Milesa. Chłopak doskakuje do wuja i zaczyna go okładać, ku uciesze tłumu. Spider-Man w końcu żądli Prowlera, co powoduje spięcie w uszkodzonej wcześniej broni. Która wybucha, odrzucając chłopaka na kilka metrów.

Przerażony i poturbowany Miles podbiega do zmasakrowanego wujka, który o dziwo jest jeszcze przytomny. Mówi, że karetka jest w drodze, ale Aaron stwierdza tylko, że jednak są do siebie podobni. Potem traci przytomność.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #12 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #12 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #12 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #12 Ultimate Comics Spider-Man vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.