Avalon » Serie komiksowe » Wolverine » Wolverine #309

Wolverine #309

Postacie
Zapowiedź

• Nieopowiedziana historia Wolverine'a!
• Wolverine bierze pod swoje skrzydła Elixira.
• Po M-Day, nie wszyscy pozbawieni mocy mutanci potrafili się odnaleźć w życiu, a jeden z nich wraca po Wolverine'a.

Streszczenie

[Uwaga: akcja tej historii toczy się pomiędzy Manifest Destiny a Necroshą – przyp. S_O]

W pewnym obskurnym barze Logan rozmyśla o tym, jak zakaz palenia w tego typu przybytkach tylko pogorszył sprawy – dym tytoniowy ukrywał bowiem znacznie gorsze zapachy. Chociaż dla niego i tak niewiele można było ukryć, tak jak teraz, gdy spośród wielu zapachów, tych wyczuwalnych przez zwykłych ludzi i tych nie, rozpoznaje odór strachu. Pyta przyglądającemu się mu Elixirowi, czego dzieciak chce, ten wyjaśnia więc, że próbuje zrozumieć, jak Wolverine "działa" – jak może żyć ze sobą po tym, ilu ludzi zabił i czemu on sam go za to nie nienawidzi. Kanadyjczyk przyznaje, że sam nie jest swoją ulubioną postacią, wtedy barman przerywa ich rozmowę, przynosząc Loganowi nową butelkę whisky, za którą zapłaciła kobieta przy barze.

Kilka godzin później, w pokoju hotelowym, kobieta zauważa, że Logan nigdy nie spytał, czemu postawiła mu kolejkę. Ten stwierdza, że uważał, że zawdzięcza to swoim ślicznym oczom – poza tym spotyka się w swoim życiu z niewieloma szansami na romans, postanowił więc zaryzykować, że drink był zatruty. Kobieta zauważa też, że jest mutantem, który potrafi się ze wszystkiego zregenerować, nie wywołuje to jednak u Logana pożądanej reakcji – stwierdza on bowiem jedynie, że wiedział, kim i czym ona jest od chwili, w której weszła do baru i proponuje, by zapomnieć na chwilę o interesach.

Jakiś czas później. Logan pyta kobietę, której ciało jest pokryte czarnymi płytami, co miała mu do powiedzenia. Ta wyjaśnia, że musi mu powiedzieć o pewnej potwornej rzeczy, wie bowiem, że zajmuje się tego typu sprawami.

Jakiś czas później. Cyclops strofuje trenowanego Matcha. Nagle do lidera X-Men podchodzi Logan, stwierdzając, że potrzebuje dnia wolnego. Scott nie zgadza się, stwierdzając, że mają mnóstwo sytuacji, którymi Wolverine musi się zająć. Ten odpiera, że poczekają one do jutra, nie chce jednak wyjaśnić, o co chodzi. Wkrótce później do Kanadyjczyka podchodzi Elixir, stwierdzając, że sprawa musi być bardzo poważna, skoro nie chce o niej powiedzieć nawet członkom X-Force, i wyraża chęć udania się razem z nim.

Jakiś czas później, u wybrzeży jeziora Salton Sea, Wolverine i Elixir rozglądają się za swoim celem: mutantami, którzy stracili swe moce w złym momencie – na przykład w trakcie przemiany. Wielu z nich to byłe Morlocki, które teraz nazywają się "Dregs" – "Mętami". Nagle przed X-Men pojawia dwóch strażników. Josh sugeruje odwrót, Logan jednak zostaje zaatakowany przez jednego z nich i rzuca się w wir walki. Udaje mu się go dekapitować, drugi jednak, nadludzko silny i znacznie szybszy, niż mogłoby się wydawać, zaczyna nim poniewierać. Elixir doskakuje do niego i używa swego zabójczego dotyku, a Wolverine kończy dzieła, po czym obaj mutanci kierują się do nie strzeżonego już domu. Tam znajdują grupę wyglądających na chorych Dregs. Elixir pyta jednej z nich, co się stało. Kobieta wyjaśnia, że stracili moce, co czyni ich coraz słabszymi – ale Rosjanin im pomaga. Josh zapewnia, że również chce jej pomóc, gdy jednak próbuje ją uleczyć, "choroba" zaczyna przechodzić na niego. Stara się on pomóc kolejnemu ex-mutantowi, z podobnym skutkiem. Logan w końcu odciąga go, zapewniając, że kryje się za tym coś więcej – w końcu nigdy jeszcze nie spotkali się z sytuacją, by ktoś zachorował z powodu utraty mocy.

Wkrótce odnajdują oni pokój, w którym znajduje się stary znajomy Wolverine'a – Meltdown [z którym Logan starł się w miniserii Havok/Wolverine: Meltdown – przyp. S_O]. Gdy mutant jest zdziwiony faktem, że Rosjanin wciąż żyje, ten przyznaje, że przez moment sam myślał, że zginął. Po jakimś czasie przebudził się jednak na syberyjskiej pustyni, osłabiony i bez żadnego źródła energii, które mógłby wykorzystać. Gdy jego ponowna śmierć zaczęła się zbliżać, wyssał energię ze zbierających się wokół niego padlinożerców, dzięki czemu odzyskał cząstkę swej mocy. Rozpoczął swoją wędrówkę, "pożywiając" się na mniejszych zwierzętach, aż w końcu trafił do tuneli pod Nowym Jorkiem, gdzie odkrył, że nie musi się ograniczać do gryzoni. Właśnie przybyła Eva, kobieta, która poinformowała Logana o tym miejscu. Wyjaśnia, że Meltdown odnalazł ją i inne Morlocki. Ona sama utknęła w połowie przemiany między swą ludzką postacią, a bytem stworzonym z czarnego, oleistego kamienia. Wielu innych zginęło, gdy ich ciała nie były w stanie podtrzymać efektów mutacji, które stracili. Pozostali byli zdesperowani, dlatego gdy Rosjanin ich odnalazł i obiecał, że przywróci im ich moce, zebrali się wokół niego – tak naprawdę jednak, pod przykrywką używania swojej radioaktywnej mocy do wywołania ponownej mutacji, powoli wysysał ich energię. Eva jednak spodobała mu się, z czasem stając się jego faworytą. W zamian za luksusy, pomagała mu przekonać pozostałych ex-mutantów, rozwiewając ich wątpliwości i zapewniając, że wszystko jest w porządku, podczas, gdy tak naprawdę powoli ich zabijali. W końcu miała tego jednak dość. Dlatego sprowadziła tu Wolverine'a – by to powstrzymał.

Usłyszawszy to, Meltdown stwierdza, że w istocie pora to zakończyć, po czym wysysa swoich podopiecznych do cna, zmieniając się w olbrzyma. Logan próbuje go zaatakować, łotr przypomina więc, że poprzednim razem potrzebował swego przyjaciela, by go zranić – a Havoka nie ma teraz z nimi. Elixir stwierdza, że Logan nadal nie jest sam. Zauważa, że nigdy nie spotkał się u nikogo z takim zaufaniem, jakim Dregs darzyli swego oprawcę, i stwierdza, że teraz już rozumie, skąd bierze się furia i chęć zabijania. Wolverine zauważa, że Meltdown przeszedł w stan krytyczny i jeśli go nie zatrzymają, eksplozja zabije wszystkich w promieniu kilometrów, Josh jednak nie zamierza słuchać i przekazuje Loganowi cząstkę "choroby", którą się zaraził od ex-mutantów. Wolverine próbuje go przekonać, że choroba miesza mu w głowie, ten jednak na niego nie zważa, a gdy Eva próbuje uciec, powstrzymuje ją, zamierzając upewnić się, że odpowie za to, co zrobiła. Obserwujący to Meltdown zauważa w Elixirze moc decydowania o życiu i śmierci i stwierdza, że czyni ich to podobnymi, to jednak otrzeźwia chłopaka, który "zwraca" Rosjaninowi chorobę popromienną, na którą cierpieli jego "pacjenci", stwierdzając, że nie chce być mordercą. W jednej chwili zmienia to Meltdowna z giganta z powrotem we wrak człowieka, z którym Wolverine bez problemu może sobie poradzić.

Jakiś czas później. Obserwując płonący budynek, Eva stwierdza, że nie powinna była przeżyć, Logan odpiera więc, że wszyscy muszą żyć z tym, co zrobili – a on wie o tym najlepiej. Elixir pyta, jakim cudem jest on w stanie dalej żyć, Wolverine odpiera więc, że sam nie wie – walczy ze swą ciemną stroną każdego dnia, każdej nocy zasypia, żałując rzeczy, które zrobił, i każdego ranka próbuje obrócić swoje życie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine #309 Wolverine #309 Wolverine #309 Wolverine #309 Wolverine #309 Wolverine #309 Wolverine #309 Wolverine #309

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.