Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Legacy » X-Men: Legacy #271

X-Men: Legacy #271

Postacie
Zapowiedź

• Odcięta od znanego jej świata, Rogue walczy o przetrwanie na obcym terytorium!

Cytat

Rogue: "Ah can breathe. So either I landed on a planet where the atmosphere's Earth-like, or this is one'a those magic dimensions where everyone can breathe."

Streszczenie

Wylatując z międzywymiarowego portalu, Rogue ląduje w samym środku bitwy między rojem humanoidalnych insektów a plemieniem humanoidalnych kotów. Na szczęście wciąż dysponuje mocami Ms. Marvel. Zdaje sobie jednak sprawę, że szybko je zużywa, dlatego opuszcza pole bitwy, by w spokoju poznać świat, w którym się znalazła.

Sięga po wiszący na drzewie owoc, kiedy atakuje ją jeden z kotowatych wojowników. Po krótkich zmaganiach zaczynają rozumieć się nawzajem. Napastnik wyjaśnia, że owoc, który chciała zjeść był trujący. Jeden z jego podwładnych chce zabić Rogue. Sądzi, że to, że zaczęła mówić w ich języku świadczy o tym, że jest częścią zbiorowego umysłu, z którym walczą. Rogue łamie jego miecz, a dowódca - Chahr - stara się załagodzić sytuację. Pokazuje X-Mance jak pożywić się żywicą tutejszych drzew. Kiedy dowiaduje się, że w trakcie szamotaniny Rogue go dotknęła i w ten sposób nauczyła się ich języka, opowiada jej o konflikcie z insektami. Chcą siłą wcielić wszystkie istoty w skład swojego zbiorowego umysłu. Prosi Rogue o pomoc w walce, dodając, że w zamian spróbują pomóc jej wrócić do domu. W przeszłości Vray'owie - jego rasa - potrafiła przenosić się między światami. Mimo wątpliwości, Anna-Marie zgadza się.

Później, w obozie, Chahr rozmawia ze swoim królem. Władca Vray nie ufa Rogue, ale Chahrowi udaje się go przekonać. Prowadzi Rogue do luksusowej kwatery, którą dla niej przygotowano. Dziewczyna jest zakłopotana. Pomimo paru kolejnych nieporozumień oboje pozostają w dobrych stosunkach. Chahr opowiada jej o tym, jak wspaniała była kiedyś ich cywilizacja. Jednak od wielu pokoleń wszyscy Vray'owie musieli brać udział w walce, i nikt nie miał czasu by przejmować się nauką i kulturą.

W nocy do kwatery Rogue zakradają się insektoidalni wojownicy. Anna-Marie zrywa się do walki. W tym momencie wyczerpują się moce pożyczone od Ms. Marvel.

Autor: Krzycer

Galeria numeru

X-Men: Legacy #271 X-Men: Legacy #271 X-Men: Legacy #271 X-Men: Legacy #271 X-Men: Legacy #271 X-Men: Legacy #271

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.