Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #407

Amazing Spider-Man #407

Amazing Spider-Man #407

" Return of Spider-Man" – Part 2 : " Blasts From The Past!"

Postacie
Streszczenie

Daily Bugle. J.Jonah Jamson i Joe Robertson prowadzą rozmowę o najnowszym artykule odnośnie losów oryginalnego Spider-Mana oraz o pojawieniu się innego, w nowym kostiumie. Mężczyźni nie są pewni, czy ci dwaj herosi są jedną i tą samą osobą.

Human Torch przelatując nad miastem wypisuje ognisty napis z prośbą o spotkanie do Spider-Mana w miejscu, w którym zawsze się spotykają. Bohater chce się dowiedzieć, czy plotki o nowym Spider-Manie są prawdziwe, czy może oryginalny ma nowy kostium.

Daily Grind. Ben zastanawia się w myślach, czy powinien odpowiedzieć na zaproszenie Human Torcha. Nie jest pewien, jakie relacje łączyły go z Peterem przez ostatnie pięć lat i nie wie czy zorientuje się, że on nim nie jest.

Ambasada Symkarii. Sandman, na polecenie Silver Sable, testuje nowych rekrutów na najemników. Kobieta jest zadowolona z wyników testu. Po chwili pokazuje towarzyszowi artykuł o Spider-Manie. Chce, by Sandman przetestował dla niej nowego Spider-Mana. W ten sposób zorientuje się, czy to jest ten bohater, który okazyjnie z nią współpracował, czy ktoś nowy. Agenci Silver Sable śledzą w tym czasie lot Human Torcha, by ustalić, gdzie spotka się ze Spider-Manem. Widzą, że zmierza w kierunku Statui Wolności.

W swojej siedzibie Mysterio testuje chip D.I.P. tworząc obraz urzeczywistniając swoją myśl o spaleniu żywcem Spider-Mana przez Human Torcha. Złoczyńca jest bardzo zadowolony z możliwości urządzenia oraz swoich umiejętności. Może teraz rozpocząć realizację swojego marzenia: ostatecznej likwidacji Spider-Mana.

Ben odwiedza leżącego dalej w śpiączce Sewarda Trainera. Obiecuje, że jutro ponownie go odwiedzi. Teraz jednak musi spotkać się z Human Torchem. Gdy dociera w pobliże promu, który może zabrać w rejon Statui Wolności, widzi przed sobą Sandmana w towarzystwie kobiety. Bez wahania przebiera się w kostium, by sprawdzić co kombinuje jego stary oponent.

Po krótkiej rozmowie mężczyzn Silver Sable nakazuje Sandmanowi, by ten przetestował Spider-Mana maksymalnie. Już po chwili kobieta widzi, że ten Spider-Man jest nową postacią, mającą moce jej dawnego sojusznika.

Jessica Carradine wywołuje zdjęcia, które zrobiła Spider-Manowi. Razem z koleżanką zastanawia się, czy nie sprzedać ich Daily Buble.

Gdy walka Sandmana i Spider-Mana przybiera zły obrót dla bohatera, na miejscu pojawia się Human Torch, atakując przeciwnika. Nim Sandman zdołał wykonać kolejny ruch, Silver Sable przerywa walkę wystrzałem z pistoletu. Mówi do swojego partnera, że wie już wszystko o nowym Spider-Manie. Na te słowa Human Torch domaga się wyjaśnień od Spider-Mana. Jednak Ben nie chce się tłumaczyć. Wściekły Human Torch odlatuje obiecując, że będzie się mu przyglądał.

Silver Sable proponuje bohaterowi współpracę za godne wynagrodzenie. Jednak Ben delikatnie odmawia. Reilly zastanawia się jak to się stało, że po powrocie do roli Spider-Mana, były przestępca chce być jego kumplem, a stary przyjaciel wrogiem.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #407

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.