Avalon » Serie komiksowe » Amazing Scarlet Spider » Amazing Scarlet Spider #2

Amazing Scarlet Spider #2

Amazing Scarlet Spider #2

"Cyber-War" – Part 2 : "Caught In The Game!"

Postacie
Streszczenie

Paryż. W kawiarni w pobliżu wieży Eiffla pije kawę mężczyzna imieniem Henri. Nagle, tuż koło jego głowy, przelatuje nóż, który ląduje w pobliskim drzewie. Gdy mężczyzna obraca się, widzi kobietę imieniem Joystick. Gratuluje jej wykonania ostatniego zadania. W zamian otrzymuje przepaskę na oczy, którą nosił jej cel: El Toro Negro. Okazuje się, że Joystick bierze udział w przedsięwzięciu zwanym "Great Game", a pan Henri jest sędzią tych zawodów. Kobieta otrzymuje od niego kopertę z pieniędzmi oraz kolejny cel, którym jest Scarlet Spider.

Scarlet Spider, starając się szybko dotrzeć do pracy, musi najpierw przerwać bójkę między dwoma rywalizującymi o teren gangami. Na miejscu rozmyśla o tym, dla kogo obecnie pracuje i jak bardzo mu się to nie podoba. Postanawia skontaktować się z Carrie Bradley, z którą spotkanie odkładał. Z rozmowy telefonicznej zrozumiał, że to może być ostatnia szansa na randkę z sąsiadką. Umówili się na punktualnie 18.00 przed jedną z restauracji.

W jednej ze swoich baz Doctor Octopus i jej wspólnik omawiają ostatnie przygotowania do zemsty na Scarlet Spiderze. Równocześnie nawiązują kontakt ze Stunner, która zostaje przebudzona w wirtualnej rzeczywistości. Tajemniczy wspólnik Doctor Octopus skutecznie przekonuje do siebie kobietę, która czuje, że może mu zaufać. Tymczasem Carolyn otrzymuje wiadomość od Linette Martinez o bardzo podejrzanym zachowaniu Joe Wade'a.

Seward Trainer, którego umysł uwięziony jest w cyberprzestrzeni, stara się zebrać jak najwięcej informacji o planach swojej córki i jej wspólnika. Orientuje się, że mają oni do dyspozycji wirtualną technologię, która pozwala wzmocnić fizycznie ludzi, ale równocześnie zniewolić ich umysły. Mężczyzna decyduje się pilnie skontaktować z Benem.

Klub Noir. Wściekły Tso czyta w towarzystwie Bena oraz Orlando artykuł o swojej działalności, który napisał Ken Ellis. Jest w nim wyraźnie napisane, że prowadzi działalność przestępczą. Gangster wysyła Reilly'ego, by przekonał go do zajęcia się innymi tematami albo skutecznie go przestraszyć.

Joystick i jej monitor parkują ciężarówkę przed Daily Bugle. Dyskutują o Ellsie, który napisał najwięcej artykułów o Scarlet Spiderze. Kobieta dociera na piętro gdzie pracuje dziennikarz. Nie zastaje go, ale zostawia wizytówkę z numerem telefonu na ręce Phila Uricha by przekazał Ellisowi. Ten, nie lubiąc konkurenta swojego wujka, nie przekazuje mu jej gdy go spotyka. Gdy Ellis dyskutuje z nim o Green Goblinie, chłopak przekazuje mu fałszywy cynk o miejscu przebywania tego osobnika. 

Przed Daily Bugle Orlando zostawia Bena, by wykonał swoje zadanie. Po chwili z budynku wychodzi Ellis, którego Ben zaczyna śledzić jako Scarlet Spider. Dziennikarza zaczyna również śledzić Joystick. W międzyczasie Phil Urich dociera do swojego mieszkania. Tam ubiera kostium Green Gobilna i wyrusza do miejsca gdzie wysłał Ellisa.

Scarlet Spider obserwuje z pobliskiego dachu Kena Ellisa. Nagle zostaje zaatakowany przez przybyłą na miejscu Joystick. Słysząc walkę, dziennikarz rusza w ich stronę, mając nadzieję na artykuł roku. Kobieta wyjaśnia broniącemu się Benowi, że stał się elementem gry, podobnej do Mortal Kombat. Jeśli go pokona i zdejmie mu maskę, przejdzie na następny poziom gry. W trakcie walki Joystick niszczy kawałek dachu, którego elementy spadają w kierunku Ellisa. W ostatniej chwili ratuje go przybyły na miejsce Green Goblin. Gdy dziennikarz chce przeprowadzić z nim wywiad, ten zostawia go na pobliskiej wieży z wodą. W pewnym momencie Ben dostaje serię ciosów, po które ledwo podnosi się z ziemi. Joystick pyta swojego monitora, czy może zabić swojego przeciwnika. Ten odpowiada, iż zasady gry mówią wyraźnie, że nowy gracz ma prawo do drugiej rundy. Zdenerwowany kobieta uderza pałkami energetycznymi o sobie powodując oślepienie Bena i Green Goblina, po czym znika.

Gdy Ben dochodzi do siebie, widzi jedynie Green Goblina. Ten mówi mu, że razem mogą wytropić kobietę. Reilly odpowiada, że zgadza się i umawiają się na następny dzień w tym samym miejscu i czasie. Mężczyzna orientuje się, że już jest spóźniony na randkę z Carrie.

Ben dociera spóźniony o piętnaście minut. Widzi, że kobieta jest bardzo zdenerwowana. Po krótkiej wymianie zdań kobieta stanowczo kończy ich pierwszą, a zarazem ostatnią randkę.

Paryż. Henri z zaskoczenia zostaje zaatakowany przez El Toro Negro. Mężczyzna domaga się informacji o miejscu, gdzie przebywa Joystick. Mężczyzna chce zemsty i śmierci tej kobiety.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Amazing Scarlet Spider #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.