Avalon » Serie komiksowe » Web of Scarlet Spider » Web of Scarlet Spider #2

Web of Scarlet Spider #2

Web of Scarlet Spider #2

"Cyber-War" – Part 1 : "True Deceptions!"

Postacie
Streszczenie

Seward Trainer wędruje poprzez cyberprzestrzeń zostawiając po drodze części siebie jako sondy. W tym świecie czuje, że jest młody i pełen sił. Wie, że Ben bardzo się o niego martwi, ale robi to również dla niego. Tymczasem Ben próbuje na swój sposób odnaleźć umysł przyjaciela w wirtualnym świecie, ale bez skutku. Decyduje się ruszyć do pracy, której naprawdę nie znosi, ponieważ pracuje jako ochroniarz u gangstera.

Klub Noir. Pan Tso kończy video-konferencję ze swoim wspólnikiem, którym jest Alistair Smythe. Gangster jest bardzo zdenerwowany zniszczeniami w swoim klubie, jakie spowodowali ludzie Dr. Octopus swoim ostatnim rajdem. Naukowiec mówi mu by się uspokoił i przyszedł do jego siedziby. Omówią wówczas plan działania wobec ich konkurencji. Wychodząc Tso mija Ellisa i Yin, którzy chcieli z nim przeprowadzić wywiad o wydarzeniach ostatniej nocy. Zajmuje się nimi Orlando, tak by szef mógł opuścić budynek w spokoju. Yin dostrzega przybycie Bena. Ten jest przerażony ponieważ kobieta myśli, że on jest Peterem. W końcu słyszy od niej, iż podejrzewa Parkera o pracowanie pod przykrywką, by napisać super artykuł. Obiecuje, że nic nie powie Ellisowi, w zamian za współpracę. Orlando dostrzega ich pogawędkę. Ben nie może uwierzyć w to co się dzieje.

Budynek Darnella. Alistair Smythe prezentuje Tso swoje najnowsze dzieło, jakim są Cyberslayers. Opowiada mu, jak starał się kontynuować dzieło swojego ojca i równocześnie stosować coraz to nowsze osiągnięcia nauki w robotach, których głównym przeznaczeniem było zabicie Spider-Mana. Teraz, gdy jego fundusze są bardzo ograniczone, postanowił ulepszyć swoje roboty o moduł wirtualnej rzeczywistości, który pozwoli na ich sterowanie tak jakby siedziało się w ich środku. Następnie sprzeda je na czarnym rynku i pozyska fundusze, które pozwolą na eliminację Spider-Mana raz na zawsze. Potrzebują jedynie ostatniego testu robotów. Najlepszym testem będzie masakra ludzi Doctor Octopus i nawet jej samej.

Tymczasem w swojej bazie Doctor Octopus wrzeszczy na swoich ludzi. Przypomina im, iż zdobycie od Tso części komputerowych pozwoli na aktywowanie generatora fal wirtualnej rzeczywistości. Nie mogą pozwolić sobie na kolejne niepowodzenia. W tym momencie kobieta otrzymuje telefon od Tso z prośbą o spotkanie, by porozmawiać na neutralnym gruncie.

W między czasie Orlando zaczyna sprawdzać w Internecie, czy są jakiekolwiek informacje odnośnie Bena Reilly'ego. Jedna z sond Trainera wychwytuje zapytanie o jego przyjaciela. Udaje mu się spreparować informacje tak, by Ben był chroniony.
Doctor Octopus konsultuje się ze swoim wspólnikiem odnośnie chęci zorganizowania spotkania przez Tso. Wiedzą, że to jest pułapka, ale możliwość odzyskania potrzebnych procesorów jest przekonywująca.

Tajny agent FBI, Joe Wade, decyduje się przekazać swoim szefom informację o spotkaniu Doctor Octopus i Tso. Jego podejrzane zachowanie dostrzega niejaka Linette Martinez, która również pracuje dla Doctor Octopus.

Tso informuje Orlando, by ten zebrał wszystkich ludzi i udał się na spotkanie w miejskim zoo dla dzieci. Mężczyzna jest zszokowany miejscem, ale wykonuje polecenie szefa.

Ben otrzymał od Sewarda lokalizację spotkania Octopus i Tso. Jest przerażony, ale zdaje sobie sprawę, że ma do czynienia z prawdziwymi gangsterami, którzy narażą nawet życie niewinnych dzieci.

Na miejscu, Scarlet Spider zostaje zaatakowany przez tercet Override, Looter i Aura. Nagle pojawiają się trzej Cyberslayers, którymi sterują Tso i Alistair Smythe z bazy tego drugiego. Roboty atakują ludzi Doctor Octopus, pomagając Benowi, który nie do końca rozumie, czemu to robią. Po chwili na miejsce przybywają agenci FBI. Aresztują ludzi Doctor Octopus, a Cyberslayers odlatują w nieznanym kierunku. Ludzie Tso, którymi dowodzi Orlando, w ostatniej chwili uciekają.

Alistair Smythe gratuluje Tso ich wielkiego sukcesu. Gangster w myślach obmyśla plan, jak przejąć władzę nad Cyberslayers od naukowca.

Tymczasem Doctor Octopus jest wściekła, że straciła swoich ludzi. Obwinia Tso, ale bardziej Scarlet Spidera, który jako pierwszy poczuje jej gniew.

Autor: Xavier83

Galeria numeru

Web of Scarlet Spider #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2018 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.